Розгортати поліцейську місії ОБСЄ немає сенсу, допоки не припиняться обстріли – експерт

Міжнародна практика свідчить про те, що поліцейський контингент вводять, коли сторони готові до політичного діалогу

Під час збройних протистоянь користь від поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі буде мінімальною, вважає аналітик міжнародного Центру перспективних досліджень Євген Ярошенко.

"Можна порушувати питання про поліцейську місію ОБСЄ, але якщо ми маємо стабільні порушення режиму припинення вогню, то коефіцієнт корисної дії від таких поліцейських буде мінімальним. Зазвичай поліцейський контингент вводиться тоді, коли обидві сторони сумлінно дотримуються режиму припинення вогню і не мають наміру відновлювати ворожнечу і готові до політичного діалогу", – заявив він в ефірі "5 каналу" сьогодні, 24 травня.

Експерт наголосив: "Самі поліцейські, навіть якщо вони озброєні легкою стрілецькою зброєю, але при цьому регулярно порушується перемир'я, то сенсу такої місії взагалі немає".

Нагадаємо, що протягом останніх трьох діб Україна зафіксувала 108 обстрілів з боку російських найманців. Напередодні на Сході загинуло семеро українських військових, ще дев'ятеро були поранені. Цих утрат українська армія зазнала як під час обстрілів, так і внаслідок підриву бійців на вибухових пристроях. Ситуація на Донбасі загострилася вздовж всієї лінії розмежування.

Як повідомляв 5.ua, "нормандська четвірка" підтримала розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Утім, у Кремлі заявили, що озброєні представники ОБСЄ мають бути розміщені на лінії розмежування на Донбасі, а не на кордоні РФ і України.

Попередній матеріал
В Одесі провели спецоперацію по знешкодженню злочинного угрупування в’єтнамців – ГПУ
Наступний матеріал
Вісім бійців, поранених під Авдіївкою, доправили в лікарню Покровська

Зростання обстрілів на Донбасі пов’язане із питанням поліцейської місії ОБСЄ – Лисенко

Переговори про поліцейську місію ОБСЄ можуть перетворитися на щось подібне до Мінського процесу – експерт

Кремль дає задню: У РФ кажуть, що стосовно поліцейської місії ОБСЄ треба просити дозволу у бойовиків