Ротація українських миротворців у Косові (РЕПОРТАЖ)

  Більш як сотня українських миротворців повернулася із Косова на Батьківщину. Вони стежили за безпекою на південному сході краю. Військові відслужили на Балканах понад півроку. Нині їх замінили інші українські миротворці у такій самій кількості.
  Дружина, маленька донечка та тесть із квітами в руках зустрічають миротворця із Косова.  Не бачили родича вже більш як півроку. Поїхав служити на честь Батьківщини, а заодно і грошей підзаробити.

  Юлія Гуренко, дружина миротворця: "Вже півроки тому поїхав служити, честь нашої батьківщини захищати. Так що вже чекаємо не дочекаємося".

  Микола Сидоренко, тесть миротворця: "Це для каждої людини важкувато, коли привик і до обіда якого жінка зготовить і до дітей, але їхати хотілося йому, тому що щось це таке матеріальне воно".

  Американський літак привіз на українську землю понад сотню миротворців. Ще вчора вони були у Косові - патрулювали вулиці, шукали у місцевих жителів зброю, вибухівку та наркотики. Навіть стріляли з автоматів та пістолетів - але тільки по навчальних мішенях.

  Сергій Гуренко, миротворець: "Зараз вже більш менш стабільно і напруженості як такової майже немає, але всеодно ще миротворці перебувають".

  Своїх бійців на Балкани Україна відправляє вже майже 10 років. З того часу до лав миротворців стали майже 2 тисячі військовослужбовців.

  Володимир Можаровський, командувач об`єднаного оперативного командування: "Неодноразові перевірки, які здійснювалися командувнням місії, в тому числі і представниками від Збройних сил України засвідчили про те, що люди дійсно були в складних умовах виконувати ці завдання про що вони і доказали".

  ІНТЕРШУМ: Український національний контингент у Косово повернулася із виконання завдань без зауважень...


  Попри заслуги держава до миротворців не надто щедра - зізнаються не на камеру військові. Пільги для них майже не передбачені. А зарплата від 800 до півтори тисячі доларів у кілька разів менша ніж у іноземних колег. Керівництво ж відповідає - головне здобутий досвід.

  Валерій Іващенко, в.о. першого заступника міністра оборони: "Він побував там, він отримав досвід, такий якого не мав інший військовослужбовець, ну він більш конкурентний в просуванні кар`єрному шляху військовослужбовця".

  Сьогодні до Києва повернулися друга група миротворців, Загалом же 180 військових. Це так звана 10 ротація. Одинадцята вже зараз бере участь у миро творчих операціях у Косово.

  Роман Сухан, 5 канал: "Сьогодні до Києва повернулися друга група миротворців, Загалом же 180 військових. Це так звана 10 ротація. Одинадцята вже зараз бере участь у миротворчих операціях у Косово".

  Роман Сухан, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.71Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві заборонено курити на вулиці
  Наступний матеріал
  Тимошенко: Дострокових виборів не буде
  Теги:
  Loading...