У Києві заборонено курити на вулиці

  У Києві більше не можна курити на вулиці. А лише у спеціально обладнаних місцях. Це розпорядження Київської адміністрації. Вона заборонила курити у громадських місцях, а порушників обіцяють штрафувати.
  Просто взяти та ще й запалити на вулицях Києва буде складно. Столична влада заборонила палити навіть надворі: у парках, скверах, дитячих майданчиках: всюди, де цигарковий дим може завадити некурцям.

  Очистити київське повітря від тютюного диму обіцяють всього за три місяці. Саме стільки часу відвели, щоб встановити заборонні написи, обладнати ізольовані місця для куріння та обклеїти їх антитютюновою агітацією. Київська мерія почала із себе. Незабаром в будівлі на Хрещатику з’являться обладнані курилки. Порушників дисципліни на особистому контролі тримають заступники мера.

  Алла Шлапак, заступник голови Київської міської адміністрації: "Керуючий справами сказав, що виготовляються таблички. Всі чоловіки скаржаться і кажуть, що жінки навіть приходять до них у вбиральню, бо там Алла Шлапак ходить".

  А от на вулицях за курцями-порушниками стежитиме міліція. Правоохоронці відверто зізнаються: на кожного тютюнозалежного рук не вистачить. Та й штрафи за такі порушення невисокі: мінімальний - 17, максимальний - 150 гривень. Але зазвичай патруль обмежується просто зауваженням, розраховуючи на свідомість громадян.

  Володимир Поліщук, речник Київського ГУ УМВС: "Тотального такого контролю біля кожного курця працівника міліції не поставиш, але побачивши, що міліція складає адміністративні протоколи, підходить до одного, до другого, до третього - це буде мати певний профілактичний зміст".

  Антитютюнову профілактику, щоправда по-американськи, на власній шкірі відчув курець із досвідом Тарас Чорновіл. За паління у недозволеному місці народному депутатові довелося сплатити в американську скарбницю 100 доларів. Утім заборону київської влади, зокрема щодо паління у парках та скверах, вважає перебільшеною.

  Тарас Чорновіл, народний депутат: "Що стосується дитячих майданчиків. то що я на них ніколи й не курив, а якщо мене хтось зупинятиме, щоб курити в парку, то я йому можу нагадати про кримінальну відповідальність за самоуправство. А зупинки транспорту, дитячі майданчики, там, де це може шкодити — це питання елементарної культури".

  Наказ на дверях Києво-Могилянської академії і є найефективнішою рекламою проти паління у стінах престижного учбового закладу. В документі йдеться про абсолютну заборону куріння на всій території академії. Правила діють і для студентів, і для викладачів. 

  Гліб Козак, голова студентської колегії НАУКМА: "Це не було так, що оп 1 вересня — вже не можна палити. Перед тим було обмеження в такому форматі, що були місця окремо відведні. Це більш-менш дотримувалося, більш-менш ні. Але насправді я бачив, що студенти знають, що треба відійти і попалити там. Я так бачу, що люди більш-менш розуміють ті, що палять, що вони заважають".

  Ті, хто порушує заборону вперше - мусять написати пояснювальну записку. За систематичне ігнорування курця можуть позбавити внутрішнього диплома, який для випускників Могилянки служить своєрідною характеристикою.

  Олена Третьякова, помічник президента з питань корпоративного управління НАУКМА: "Перший, на первий раз прощается, тобто перший раз їм говориться проте, що це суворе попередження, щоб більше цього не було, тому що якщо це повториться - ви можете залишитися без цього диплома".

  А от як виглядатиме боротьба з порушниками на вулицях Києва - поки що уявити складно. Експерти стверджують, що починати слід з обмеження реклами тютюну. Адже яскраві бігборди, які пропагують цигарки, перевершують інформаційні плакти про їх шкоду і за кількістю, і за якістю. А тому Україна вже давно посіла чільні місця у світових рейтингах дитячого та дорослого куріння. За кількістю викурених цигарок та популярністю паління серед дітей вона поступаєтсья лише Росії.

  Леся Кешеля, Олександр Зименко та Олександр Котельников, 5 канал
  Попередній матеріал
  Северінсен: чергові вибори - найменше, що потрібно зараз Україні
  Наступний матеріал
  Ротація українських миротворців у Косові (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...