ukraineun.org

Росія заблокувала український проект заяви Радбезу ООН щодо Криму

РФ стала єдиною країною-членом Радбезу, яка висловила заперечення щодо проекту

Росія заблокувала український проект заяви Ради Безпеки ООН для преси щодо Криму. Про це повідомляє українська місія в ООН на сторінці у Twitter.

Як стало відомо, Росія була єдиною країною-членом Радбезу, яка висловила свою незгоду через заяву української делегації для преси щодо Криму. Про це інформує "Укрінформ" з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що процес прийняття документа відбувався за так званою процедурою "непорушення тиші", коли країна-ініціатор розсилає решті членам Ради Безпеки ООН проект заяви для преси, і, якщо до визначеного часу ніхто не висловлює заперечень, документ вважається прийнятим.

"Російська делегація висловила свої заперечення буквально за кілька хвилин до завершення терміну", – повідомляють джерела.

Водночас, вже наявний текст проекту заяви:

"Члени Ради Безпеки висловили глибоку заклопотаність у зв'язку з рішенням Президента Російської Федерації від 28 липня 2016 року, спрямоване на включення тимчасово окупованій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь у Південний федеральний округ Російської Федерації.

Вони нагадали відповідні положення Статуту Організації Об'єднаних Націй, заяву Голови Ради Безпеки S/26118 від 20 липня 1993 року і Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року щодо "Територіальної цілісності України" та підтвердили повне дотримання суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України".

Крім того, повідомляється, що делегація США публічно підтримала проект документа.

Нагадаємо, 28 липня Путін позбавив окупований Крим автономії та приєднав його до складу Південного федерального округу. 

Як повідомляв 5.ua, МЗС підготувало на розгляд Ради безпеки заяву із засудженням дій РФ щодо позбавлення окупованого Криму автономії.

Попередній матеріал
Серед загиблих внаслідок вибуху на Сумщині виявився представник НАТО
Наступний матеріал
В Україні заборонили російський телеканал з комуністичною символікою

МЗС підготувало на розгляд Ради безпеки заяву із засудженням дій РФ щодо позбавлення окупованого Криму автономії

МЗС про приєднання Криму до російського округу: "Вкрадене залишається вкраденим"

Путін позбавив окупований Крим автономії

Трамп не виключає можливість визнання "російського Криму" та зняття санкцій з РФ – POLITICO