ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

Росія відмовилась відправляти делегацію на сесію ПАРЄ – докладний аналіз "маневрів РФ"

  Своїми діями російські дипломати намагаються змінити регламент ПАРЄ, аби прибрати можливість введення санкцій проти національних делегацій

  У Росії заявили, що не направлятимуть делегацію на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи. Причиною такого рішення Москви є те, що до регламенту ПАРЄ не внесли поправки про захист прав національних делегацій від дискримінації, передає УНІАН.

  У РФ назвали внесення відповідної поправки "істотною умовою" роботи російської делегації. Ба більше – вимагали змінити регламент ПАРЄ.

  Відповідне рішення Москви уже прокоментував голова української делегації при ПАРЄ Володимир Ар’єв. "Росія знову не подаватиме свою делегацію в ПАРЄ. Зусилля генсека Ради Європи Ягланда виявилися марними, адже більшість делегатів й надалі не готові приймати РФ без санкцій через анексію Криму і війну на Донбасі", – написав на сторінці у Facebook.

  Він також попередив,що прихильники повернення РФ у ПАРЄ не полишать спроб цього домогтися.

  "Новий президент ПАРЄ італійський соціаліст Ніколетті хоч і не так як його попередник Аграмонт, але все одно прагне мати росіян в Асамблеї. Для цього, за підтримки проросійського лоббі в Раді Європи, будуть намагатися змінити регламент ПАРЄ, аби прибрати звідти можливість запровадження санкцій проти національних делегацій", – повідомив голова української делегації.

  Дипломат наголосив, що це "цинізм вищого ґатунку від певних очільників РЄ: це все одно що не засуджувати злочинця, а змінити свої закони так щоб злочинець таким не вважався! Саме проти цього нам доведеться боротися протягом сесії 2018 року".

  Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба також прокоментував "маневри" російських дипломатів.

  "Тепер ми проведемо 2018 рік у спробах внести зміни до регламенту ПАРЄ, щоб виключити можливість санкцій у принципі, і повернутися в січні 2019 року. Наші найвищі партнери в цьому – Генеральний секретар РЄ Ягланд і майбутній голова ПАРЄ Ніколетті. Це не я сказав. Це росіяни сказали. Я лише переклав", – зіронізував дипломат.

  Він підкреслив, що цього разу перемога – за українською делегацією.

  "Ми цього разу не просто захистили інтерес України. Ми захистили і Раду Європи від спроб зруйнувати її інституційний авторитет заради Росії. Результату не було б, якби Україна системно і завзято не працювала на всіх рівнях", - зазначив Кулеба у власному Facebook.

  Попередній матеріал
  Односельці розповіли про кохану жінку Олега Винника – ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Терпіти було нестерпно": з'явились фото записки підозрюваного у вбивстві Ноздровської – ЗМІ
  Loading...