Російські військові
Російські військові ukrmedia

Росія розглядає Придністров'я як майданчик для наступу – Фріз

За словами нардепа, РФ оснащує власні підрозділи у Придністров'ї новітніми зразками озброєння

Голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз прокоментувала рішення уряду про посилення придністровської ділянки українсько-молдовського кордону. Зокрема, вона зазначила, що це один з ключових напрямків загрози національній безпеці України.

"Вітаю рішення про посилення придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, як одного з ключових напрямків загрози національній безпеці України", – написала вона на сторінці у Facebook.

Фріз також нагадала, що раніше в Києві представили світлини російських військовослужбовців з групи військ у Придністров'ї, які мали спецекіпіровку.

"Поруч з тим стоп-кадри з відеосюжету телеканалу "Росія 1", на якому точно така сама екіпіровка у бійців російських ССО в Сирії та ФСБ на навчаннях "Абордаж" в окупованому Криму. Таке оснащення ставиться на озброєння в Росії лише в спецпідрозділи", – наголосила нардеп.

Ірина Фріз переконана, що Росія розглядає Придністров'я як територію оперативного розгортання сил на південно-західному напрямку.

"Навіщо таємно, не попереджаючи молдовську сторону та інших учасників формату "5+2" (за який так тримається РФ) перекидати новітні зразки озброєння та засобів індивідуального захисту на територію, де останні бойові дії відбувалися чверть століття тому? Відповідь очевидна: Росія розглядає ПМР як територію оперативного розгортання наступального угруповання у південно-західному напрямку", – зазначила вона.

Крім того, Фріз наголосила, що позиція та риторика України щодо Тирасполя навряд зміниться до повного виведення контингенту військ РФ з території Придністров'я. "До тих пір новопризначений спецпредставник президента ПМР з взаємовідносин з Україною Володимир Ястребчак може навіть не заходити до кабінету", – написала вона.

Нагадаємо, 5 липня цьогоріч уряд ухвалив рішення про те, що Україна нарощуватиме сили на кордоні з Придністров'ям.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Батальйони НАТО зміцнюють обороноздатність Альянсу на східних кордонах – фото

Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі
Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі
Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі
Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі
Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі
Батальйон НАТО у Польщі
/
Батальйон НАТО у Польщі

Попередній матеріал
Європа більше не може покладатися на США як на партнера на світовій арені – Меркель
Наступний матеріал
Неспокій в АТО: на фронті загинув один український захисник – штаб
Loading...