atn.ua

"Росія може завдати удару по Україні з боку Білорусі": аналітик про протекторат Путіна над Лукашенком

Читайте по-русски
У Білорусі нині відбувається політична і гуманітарна катастрофа, там 1937 рік, наголошує аналітик

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не є самостіним суб’єктом, це російський протекторат, тому думати, що можна якось вплинути на нього безпосередньо – це марна справа. Про це заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова" аналітик, директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов. 

Він сказав: "Думати, що з ним (Лукашенком, – ред.) можна домовитися, що там не буде російських танків, – ні, так точно не вдасться. Нині за україно-білоруським кордоном відбувається страшна політична і гуманітарна катастрофа. У Білорусі 1937 рік. Там убивають і катують людей. І тому ми говоримо не лише про наші національні інтереси, а й про певний обов'язок, який має Україн. Ми вирвалися звідти. Ми вже не в Білорусі і не в Росії. І це колосальна прірва, яка нас відділяє. І тому наш обов'язок – допомогти народу Білорусі і розвивати взаємини з білоруською нацією".

Він також додав, що мова зараз навіть не про опозицію, а в широкому сенсі про білоруський народ. І кожному, хто зараз потребує юридичної, медичної, соціальної чи гуманітарної допомоги, обов’язок України і українців надати таку допомогу.

Він наголосив: "У Білорусі зараз – протекторат РФ. І якщо Путіну буде вигідно завдати удару з боку Білорусі, можемо не сумніватися, що це станеться. Тому готуємося до найгіршого, але допомагаємо білоруському народові, який бореться".

Своєю чергою Микола Величкович, нардеп від фракції "Європейська солідарність", сказав: "Думую, тут Україна має дати свою позицію, бо світ хоче бачити, якою є оцінка від України, тому що від цього залежить, як Україну сприйматимутьі які цінності сповідує Україна".

Нагадаємо, 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. З борту зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв'язня. У зв'язку з інцидентом Україна припинила пряме авіаційне сполучення з Республікою Білорусь.

Попередній матеріал
Руки Протасевича, білоруські загрози для України та деолігархізація – "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова"
Наступний матеріал
Звіти щодо фінансування політичних партій – як вони зміняться та коли повернуться
Loading...

"Відповідь" від Лукашенка: Білорусь готується запровадити санкції проти України – подробиці

Україна не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі – глава МЗС

Лукашенко пропонував створити союз України та Білорусі під власним керівництвом – Туск