Ріхо Террас dt.ua

Росія готова до військового втручання у Білорусі – генерал ЗС Естонії

Ріхо Террас зазначив, що мета навчань "Захід-2017" – паралізувати здатність білоруських військових діяти самостійно

Москва готова до військового втручання в Білорусі, як вона це зробила в Україні, якщо політична ситуація там зміниться у небажаному для Росії напрямку. Про це заявив очільник Сил оборони Естонії генерал Ріхо Террас в інтерв'ю ERR, передає "ЄП".

"Подібно до України, Росія планує військові кроки проти Білорусі, якщо політична ситуація там зміниться. Російські збройні сили і структури безпеки ведуть підготовку до того, щоб у разі необхідності втрутитися і провести військову операцію в Білорусі. Планування операції розпочалося 2014 року", – зазначив Террас.

Як повідомив генерал ЗС Естонії, завдання поточних російсько-білоруських навчань "Захід-2017" та інших спільних військових навчань – максимально пов'язати білоруські Збройні Сили з російськими.

"Мета – паралізувати здатність білоруських військових діяти самостійно", – наголосив Террас.

Він додав, що не згоден з твердженням російської сторони, що "Захід-2017" – це лише антитерористичні навчання.

"У навчаннях беруть участь різні військові округи, Балтійський і Північний флот, ракетні війська. Якщо все це є антитерористичною операцією, то це очевидне перебільшення", – сказав він.

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Також додамо, що раніше у білоруському Міноборони запевняли: війська Російської Федерації до 30 вересня залишать територію Білорусі.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Висновки "одеської трагедії": Кабмін зняв мораторій на перевірку пожежної безпеки
Наступний матеріал
Росія утилізує боєприпаси на окупованих територіях України – речник Міноборони
Loading...