5.ua

Ромпей: ЄС готовий до Женеви-2, але готує нові санкції проти Росії

  Європейський Союз готовий до нової зустрічі у форматі ЄС-США-Україна-Росія для пошуку шляхів деескалації ситуації в Україні, але водночас готовий запровадити нові санкції проти Росії в разі відсутності деескалації української кризи.


  Про це заявив президент Європейської Ради Герман ван Ромпей на прес-конференції після саміту ЄС-Японія, повідомляє УНІАН.

  ”Ми відкриті ідеї проведення Женеви-2. Ми будемо працювати з колегами щодо можливості проведення такої зустрічі. І ми працюємо над встановленням стабільності в Україні через підтримку потрібних політичних та економічних реформ. І ми стежимо за ситуацією в Україні погодинно, і те, що відбувається, є приводом для серйозного занепокоєння”, - сказав Ромпей.

  Він заявив, що Росія не виконала вимоги Женевської декларації в плані сприяння деескалації ситуації в Україні.

  ”Через відсутність деескалації ЄС запровадив санкцій у вигляді заборони на в`їзд та замороження активів проти 48 осіб. Японія теж заборонила в`їзд понад 20 особам з Росії. І ми погодились в Раді ЄС, що подальші кроки з дестабілізації України призведуть до додаткових далекоглядних наслідків для наших відносин в широких галузях економіки. Єврокомісія вже проводить підготовчу роботу. Ми готові вдатися до цих рішень, якщо в цьому буде потреба”, наголосив Ромпей.

  Нагадаємо, раніше Україна заявляла про готовність до проведення другого раунду Женевської зустрічі.
  Попередній матеріал
  Українські онлайн-проекти здобули перемогу на міжнародному конкурсі блогів The BOBs
  Наступний матеріал
  Порошенко закликає Німеччину до дієвих санкцій проти Росії
  Теги:
  Loading...