Петро Порошенко в Раді
Петро Порошенко в Раді eurosolidarity.org

Робіть уже щось, щоб ваша річниця не скидалася на роковини – Порошенко до чинної влади

Читайте по-русски
"ЄС" вдалося переконати уряд частково відновити Фонд регіонального розвитку та субвенції на гуманітарну сферу

Секвестр бюджету – це феєричний результат урядування "нових облич", які виявилися некомпетентними. Про це з трибуни Верховної Ради заявив п'ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Отримавши від нашої команди економіку із майже 5% зростанням, за лічені місяці вони спустили цю спадщину за вітром. Китайці ще не здогадувалися про існування коронавірусу, а в Україні вже обвалилася промисловість, покотився ВВП. Бюджет недоотримав десятки мільярдів гривень. І гігантську діру латають не за рахунок силовиків, яким навіть додають грошей. А руйнують "Нову українську школу", систему профтехосвіти, душать культуру, вилучають фінансову підтримку в громад, позбавляючи їх ресурсу для боротьби з пандемією, скасовують децентралізацію, як одну з найуспішніших реформ нашої команди", – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що "ЄС" вдалося переконати уряд частково відновити Фонд регіонального розвитку і субвенції на гуманітарну сферу. Однак вказав – у Кабміну як не було, так і немає стратегії виходу з кризи.

"Але в документі як не було, так і немає стратегії захисту людей, економіки і країни. Як від вірусу, так і від економічної кризи. У більшості закінчуються гроші, заощадити нема на чому, а роботи немає", – прокоментував урядові зміни до бюджету лідер "ЄС".

П'ятий президент запропонував запровадити у 4-місячний термін бюджетну програму надання малозабезпеченим родинам підтримки на харчування (так звані фудстемпи) а також відтермінувати виплату кредитів і податків для тих підприємців, які зберегли робочі місця та продовжують виплачувати заробітну платню.

"Волонтери і меценати взялися забезпечувати медиків захисними костюмами, масками. Але вимагаємо і від держави нарешті застрахувати медперсонал, як ми це зробили для військових у 2014-му році. І аптеки хоча б масками забезпечте, які ви вивезли за кордон ще на початку коронавірусу", – нагадав Порошенко.

"Вже цього тижня влада має обирати між Україною і Коломойським. Провести ще одне засідання, яке мало передувати розгляду бюджету. Врятувати країну від дефолту. Не можете самі – не гребуйте інтелектуальною допомогою від опозиції. Робіть щось, щоб 21 травня ваша річниця не скидалася на роковини", – резюмував лідер "ЄС".

Нагадаємо, бюджет України недоотримав більш ніж 27 млрд грн доходів за квартал.

Попередній матеріал
Засновниця проєкту Made in Ukraine пояснила, як пандемія коронавірусу змінить фешн-індустрію
Наступний матеріал
DZIDZIO з Молодіжним симфонічним оркестром записав "Молитву за Україну"
Loading...