Вадим Пристайко
Вадим Пристайко Еспресо ТВ

Рестарт Мінських угод: Пристайко розповів, навіщо літав до Німеччини

  Читайте по-русски
  Під час зустрічі із представником Меркель заступник глави АП також обговорив питання двосторонньої співпраці України та Німеччини

  Україна та Німеччина готові тісно співпрацювати у питаннях Мінських домовленостей, а також у двосторонніх питаннях. Про це після низки робочих зустрічей у Берліні повідомив заступник глави Адміністрації президента Вадим Пристайко, пише "Укрінформ".

  "Я зустрівся з держсекретарем Федерального міністерства закордонних справ і зі своїм колегою – радником із зовнішньополітичних питань канцлера Ангели Меркель. Обговорили, як рестартувати Мінськ (Мінські угоди – ред.), а також питання двосторонньої співпраці", – розповів Пристайко.

  Він наголосив, що такі зустрічі стали результатом домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського з канцлером минулої п'ятниці, 24 травня.

  Про деталі зустрічі Пристайко розповів: "Дійсно, це була гарна якісна розмова, довга, під час якої ми обговорили ініціативи, які зараз є у президента Зеленського. Саме для того, щоб розвинути їх у практичному руслі, я був відправлений сюди. Це якраз частина домовленості двох лідерів, що їх радники зустрінуться ближчим часом".

  Він запевнив, що Німеччина "безумовно, буде однією з перших країн", які відвідає з візитом новий президент. Дата візиту поки не узгоджена, загалом їхній графік на найближчу перспективу зараз опрацьовують. Пристайко зазначив, що Україна високо цінує підтримку Німеччини, ту роль, яку відіграє в цьому власне канцлер. Він також наголосив, що телефонна розмова з Меркель була одним із перших телефонних контактів президента – не вітальних, а саме предметних.

  А щодо перспектив зустрічі у "нормандському форматі", то така зустріч на найвищому рівні доцільна лише тоді, коли "є готові досягнення", а не лише для того, "щоби перезапустити щось", зауважив заступник глави АП. З метою створення бази для можливої майбутньої зустрічі будуть проводитись консультації на різних рівнях — радників, міністрів, заступників міністрів. Київ задекларував свою готовність відновлювати роботу в Мінському процесі, наголосив Пристайко.

  Як повідомляв 5.UA, Путін, Макрон і Меркель обговорили втілення Мінських угод

  Попередній матеріал
  На Балканах знову гаряче: Сербія привела армію в повну боєготовність через дії поліції Косова
  Наступний матеріал
  Базу "Миротворця" поповнив ще один відомий російський актор
  Loading...