"Європейська Солідарність"
"Європейська Солідарність" eurosolidarity.org

Рейтинг партій "ЄС" і "Слуга народу" майже зрівнялися, різниця в межах похибки – Центр Разумкова

  Читайте по-русски
  Падіння рейтингів провладної партії пов'язують із погіршенням соціально-економічної ситуації та падінням рівня життя громадян

  Рейтинг "Слуги народу" знижується, водночас партія "Європейська солідарність" збільшує підтримку. Про це свідчить телефонне опитування Центру Разумкова, в якому з 23 по 27 жовтня взяли участь 1200 респондентів. Похибка опитування не перевищує 2,9%.

  Якби найближчим часом відбувалися вибори до ВР, за "Слугу народу" готові віддати свій голос 15% усіх опитаних. За партію "ЄС" готові віддати свій голос 12,4% усіх опитаних. Падіння рейтингів провладної партії пов'язують із погіршенням соціально-економічної ситуації та падінням рівня життя громадян.

  Інші партії суттєво відстають від лідерів: "Опозиційна платформа – За життя" – 7,5%, ВО "Батьківщина" – 7,2%, умовна партія Дмитра Разумкова – 5,5%, "Українська стратегія Гройсмана" – 4,6%, "Сила і честь" 3,6%, "Наші" – 3,1%, Радикальна партія Олега Ляшка – 2,1%, за кожну з інших політичних сил – менш як 2% виборців.

  Як відомо, опитування КМІС, проведене 15-18 жовтня 2021 року, зафіксувало перевагу партії "Європейська солідарність", за яку готові проголосувати 14,9% від усіх опитаних, за партію "Слуга народу" готові проголосувати 14,7% від усіх опитаних. Кожен четвертий опитаний вважає "Європейську солідарність" головною та реальною опозицією до нинішньої влади. Такої думки дотримуються 24,6% опитаних. 20,9% називають ОПЗЖ, 12,3% – ВО "Батьківщина".

  Більшість опитаних (55,9%) зазначили, що за останні два роки матеріальне становище їхніх родин погіршилося; третина респондентів (35,3%) відповіла, що воно не змінилося, і 7,5% вважають, що воно покращилося. Головними причинами економічних негараздів в Україні опитані найчастіше називають некомпетентність влади (39,1%) та високий рівень корупції (35,4%). 10,2% опитаних головною причиною економічних негараздів вважають пандемію коронавірусу, а 10,0% – війну на сході України.

  Схожими є оцінки причин кризових явищ в енергетиці. Основними причинами цих явищ опитані найчастіше називають корумпованість (37,5%) та некомпетентність влади (36,8%). 13,7% респондентів основною причиною кризових явищ в енергетиці вважають ситуацію на світових ринках газу.

  Понад половина респондентів (52,0%) вважає, що відповідальність за опалювальний сезон несе центральна влада, і вона з державного бюджету має покрити додаткові витрати на опалення. 17,5% опитаних покладають більшу відповідальність на місцеве самоврядування. Чверть опитаних (24,6%) відповіли, що їм байдуже, хто компенсуватиме витрати, центральна влада або місцева, головне, аби в школах, лікарнях та садочках були теплі батареї.

  Оцінюючи достатність коштів, які влада передбачила на опалювальний сезон на субсидії на житлово-комунальні послуги, 43,6% опитаних вважають, що уряд має збільшити суму коштів на субсидії та збільшити кількість родин, які мають право їх отримувати. 7,3% респондентів вважають, що цих коштів достатньо. 7,0% опитаних відповіли, що їх не цікавить це питання, а 35,3% зазначили, що не знають, скільки коштів передбачено урядом на субсидії.

  Нагадуємо, президент Володимир Зеленський вперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинг українських політиків.

  Попередній матеріал
  У "Дії" тепер можна буде отримати COVID-сертифікат на підставі ПЛР-тестів – як це працює
  Наступний матеріал
  У мережі опублікували супутникові знімки, що підтверджують нарощування військ РФ на кордоні з Україною – Politico
  Loading...
  КМІС фіксує втрату одноосібного лідерства "Слуги народу" – "ЄС" має таку ж підтримку

  КМІС фіксує втрату одноосібного лідерства "Слуги народу" – "ЄС" має таку ж підтримку

  "Слуга народу" та "Європейська солідарність" лідирують у партійних рейтингах – КМІС

  "Слуга народу" та "Європейська солідарність" лідирують у партійних рейтингах – КМІС

  Нові рейтинги партій: "Європейська солідарність" випередила ОПЗЖ – свіже опитування

  Нові рейтинги партій: "Європейська солідарність" випередила ОПЗЖ – свіже опитування