"Європейська Солідарність"
"Європейська Солідарність" фото Європейська солідарність

КМІС фіксує втрату одноосібного лідерства "Слуги народу" – "ЄС" має таку ж підтримку

  Читайте по-русски
  Різниця в підтримці партій – у межах статистичної похибки

  Партії "Слуга народу" та "Європейська солідарність" лідирують у рейтингах політичних сил із приблизно однаковою підтримкою виборців. Такі результати опитування публікує КМІС.

  Різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки, тобто формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою "ділять" перше-друге місце.

  Утім, якщо у квітні різниця в підтримці "Слуги народу" і "ЄС" була понад похибку, тобто "Слуга народу" формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій у межах статистичної похибки, і тому обидві партії "ділять" лідерство з приблизно однаковою підтримкою.

  Станом на 1-7 червня партію "Слуга народу" підтримали 14,2% серед усіх респондентів і 20,3% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором, "Європейську солідарність" підтримують 12,9% серед усіх респондентів і 18,5% серед тих, хто визначився з вибором.

  Якщо між квітнем і лютим фіксувався ріст підтримки партії "Слуга народу" і водночас зниження – ОПЗЖ, "Батьківщини", "Голосу" (для "ЄС" змін не було), то зараз у випадку всіх партій, якщо порівняти з квітнем, зміни – у межах статистичної похибки, тобто формально поточні рейтинги всіх політичних сил не відрізняються від рейтингів станом на квітень.

  Третє-четверте місця ділять "Батьківщина" (8,4% і 12%) та ОПЗЖ (8,3% і 11,9%) (різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки). Подолала б прохідний бар'єр також партія "Сила і Честь" (5,1% і 7,2%). Підтримка інших партій нижче за прохідний бар'єр, хоча відносно наближені до нього "Українська стратегія Гройсмана" (3% і 4,2%), "Опозиційний блок" (лідерами зазначалися Є. Мураєв і В. Новинський) (3% і 4,2%) та Радикальна партія (2,9% і 4,2%).

  На виборах президента, якби вони відбувалися на початку червня і якби в них брали участь зазначені кандидати, найбільшу підтримку отримав би В. Зеленський – 23% серед усіх респондентів і 30,6% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці – П. Порошенко, якого підтримали б 13% серед усіх респондентів і 17,4% серед тих, хто визначився.

  Далі йдуть Ю. Тимошенко (відповідно, 9,5% і 12,7%), Ю. Бойко (8% і 10,6%) і І. Смешко (6,1% і 8,1%). Підтримка інших кандидатів нижча.

  Упродовж 1-7 червня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2003 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старших) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

  У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%; 2,1% для показників, близьких до 25%; 1,5% – для показників, близьких до 10%; 1,1% – для показників, близьких до 5%.

  Дивіться також: Еліта нації, або військові у політиці: нова спілка ветеранів та з'їзд партії "ЄС" – як це було

  Попередній матеріал
  Країни G7 вирішили пожертвувати світу 1 млрд доз вакцин від COVID-19
  Наступний матеріал
  Відновлення економіки, геополітичні виклики та торгівля: що планують узгодити на саміті "Великої сімки"
  Loading...