5 канал

Реінтеграція ОРДЛО та звернення до Дуди: як минув плідний день у Раді – сюжет

У перший день восьмої сесії парламенту Верховна Рада проголосувала за постанову звернення до польського президента. Закликали його бути зваженим і не підписувати скандального закону, в якому йдеться про так звану "бандерівську ідеологію"

Утім, оголосили й інші плани на сесію – перейматимуться створенням Антикорупційного суду, ухваленням закону про нацбезпеку, складом нової Центральної виборчої комісії та новим чільником Нацбанку. Водночас розблокували й закон про деокупацію сходу України. Тепер його може підписати спікер і Президент. 

Традиційний гімн, символічна присутність уряду. Восьму сесію відкрили і взялися підчищати хвости. Постанова Опозиційного блоку, яку зареєстрували в останній день попередньої сесії, заблокувала підписання закону про деокупацію Донецької та Луганської областей. Щоб зрушити питання з мертвої точки і відправити документ Президенту, депутати повертаються до розгляду постанови. Її автори наполягають: деокупацію ухвалювали з порушенням регламенту, а сам закон користі тим, хто живе в окупації, не принесе.

"Цей закон дав надзвичайно негативний сигнал людям, які чекають повернення в Україну на неконтрольованих територіях. І це стало для них дуже негативним сигналом, що ми не бачимо їх у складі нашої держави", – вважає голова фракції "Опоблоку" Юрій Бойко.

Ті, хто писав і голосував за деокупацію, нагадують: у цьому законі Україна нарешті називає речі своїми іменами. Так, Росія – агресор, частина Донецької та Луганської областей – окуповані.

"Уперше там фіксуються норми міжнародного права, що сьогодні на Донбасі встановлений ефективний контроль Російської Федерації. А ця юридична міжнародна норма зафіксована в десятках резолюцій", – наголошує віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

5 канал

"Жодного голосу за постанову "окупаційного блоку", що заблокувала закон України, яким уперше Росія визнана як агресор, ми не повинні в цьому залі дати", – переконаний голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Рада поставнову не підтримала, тож тепер залишилося поставити два підписи – спікеру та Президентові. Тоді закон почне діяти.

  • Реакція парламенту на польський закон про Інститут нацпам'яті

Розблокувавши закон про особливості державної політики на сході України, народні депутати перейшли до міжнародного питання. Зокрема, звернулися до президента Польщі Анджея Дуди з проханням не підписувати так званого антибандерівського закону, ухваленого польськими депутатами наприкінці січня.

Про те, що вітчизняний парламент реагуватиме на польський закон, спікер Парубій проанонсував ще минулого тижня. За добу комітет у закордонних справах виписав постанову – звернення до сусідньої держави.

Анджей Дуда
Анджей Дуда5 канал

"Такий закон закриває шлях до відвертого діалогу, вільного обміну думками. Саме тому цей закон викликав обурення також у США, Ізраїлі та країнах Європи. Цей закон несумісний з демократичними цінностями, відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій у польському суспільстві", – каже голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

"Польська влада на чолі з партією "Право і справедливість" взяла курс на загострення українсько-польських взаємин і вся відповідальність лежить на польській стороні. Нагадаю, що в липні 2016 року польський парламент прийняв провокаційні, антиукраїнські резолюції, які паплюжать нашу історію і народ. І за всі ці дії польська сторона має нести відповідальність", – наголошує заступник голови Комітету Верховної Ради в закордонних справах Борис Тарасюк.

Зробили, що могли, розводять руками депутати, розуміючи, що Варшава українського парламенту не чує.

  • Основні напрями роботи нардепів до літа 2018 року

Тим часом спікер Андрій Парубій у напівпорожній залі намагається повернути обранців на робочі місця. Ще вранці під час відкриття він розписав план роботи восьмої сесії. Завдання-мінімум – виконати міжнародні зобов'язання. Зокрема, ухвалити закон про Антикорупційний суд та провести кадрові зміни.

"Перед нами – призначення ЦВК, вже є подання від Президента. Я подав невідкладне рішення на спецперевірку і я переконаний, що парламент найближчим часом ухвалить це рішення. Також призначення голови НБУ, також призначення уповноваженого з прав людини і Рахункової палати", – розповів про найближчі плани голова ВР.

На все про все у депутатів до кінця липня – 12 пленарних тижнів.

Ірина Герасимова, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Оксаною Сироїд – відео
Наступний матеріал
Лайфхак для батьків: як перевірити якість вакцини перед щепленням дитини
Loading...