реформа ЗСУ
реформа ЗСУ 5 канал

Реформа ЗСУ: які будуть зміни та в чому полягатимуть труднощі

Читайте по-русски
За словами експертів, процес може тривати від двох місяців і більше

Реформа Збройних сил України. Від лютого 2025-го року українська армія переходить на корпусну структуру. Про це повідомили Володимир Зеленський та Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. План уже затвердили і тепер розпочали його втілення. Що це означає для українського війська, у чому полягатимуть труднощі реалізації та головне – чи допоможе це перемогти ворога – дізнавалася журналістка "5 каналу" Каріна Шевченко.

Зміни в українській армії. Тепер бригади об'єднають у військові корпус. Про необхідність таких змін у війську вже тривалий час говорять бійці. Від початку повномасштабного вторгнення українське військо збільшується і потребує змін. Нині українська армія воює бригадами, вони входять до складу оперативно-стратегічних та оперативно-тактичних угруповань – ОСУВ та ОТУ, які відповідають за напрямки фронту. Ці структури створені на період великої війни. Однак їх мають замінити корпусами.

"У порівнянні з дивізійною системою, коли у ворога є кількісна перевага, а зараз в зоні бойових дій російські-окупаційні війська використовують майже 680 тисяч особового складу, кількість їх угрупування, то бригади не можуть повноцінно впоратися з основною задачею, це протидія такій кількості наступального потенціалу з боку ворога", – пояснив військовий експерт Олександр Коваленко.

Нині в Україні у складі Сухопутних військ вже 9-й, 10-й, 11-й та 12-й корпуси – їх створили під час повномасштабного вторгнення. Також по одному корпусу є у ДШВ та ВМС України, однак тут є проблема. Ці корпуси не воюють як єдине об'єднання, бригади у їхньому складі розділені на різних напрямках фронту і перебувають під різним командуванням.

"Тут питання злагодженості і взаємодії. Корпусна система управління значно змінює розстановку сил і буде тільки посилювати на загальну систему управління військами, покращить нашу обороноздатність, не тільки на цю хвилину, а й також це змінить можливості ймовірних контрнаступальних компаній", – зазначив військовий експерт Олександр Коваленко.

Армійський корпус об'єднує від чотирьох до п'яти механізованих бригад, особовий склад налічує близько 50-ти тисяч осіб. Командувати корпусом буде генерал-майор, начальник штабу та заступники – це бригадні генерали. Президент України зауважив, що командирами обиратимуть перспективних військових із великим бойовим досвідом та сучасним мисленням.

"На даний момент йдеться про створення 20-ти корпусів, тобто оці всі 114 бригад окремі полки будуть входити у корпуси. Корупси будуть створюватися на базі командирів і на базі найкращих бригад ЗСУ і НГУ", – повідомив головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов.

Створення корпусів в українській армії забезпечить організоване керування військами, без прив'язування до територій та бюрократичних перипетій.

"Бригади будуть укомплектовані як самодостатня одиниця, як корпус, де будуть і піхотні, і сили спеціальних операцій. Це буде повністю корпус який вестиме самостійно дії, і не звертатиметься, а дайте мені трошки артилерії. Він буде повністю побудований піхотний корпус, він може бути бронетанковий. Таке є в країнах НАТО, і це не новина", – пояснив військовий аналітик, ветеран російської-української війни Олексій Гетьман.

Відповідний план щодо модернізації української армії вже затвердили. За словами експертів, процес може тривати від двох місяців і більше. Найскладніше у реалізації корпусної структури у війську – це переміщати бригади на лініях фронту під час навали ворожого війська.

Каріна Шевченко, "5 канал"

Нагадаємо, Сирський розповів про шалені втрати рф на Покровському напрямку.

Дивіться також відео за темою:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

[attached type="2" ids="344322,344318,344169"]

Попередній матеріал
Повітряна тривога у Харкові та області працюватиме по-новому – що зміниться
Наступний матеріал
Вперше в історії: Україна експортувала біометан до ЄС
Loading...
У комітеті з питань національної безпеки обговорюють нові механізми відпустки для військових – Веніславський

У комітеті з питань національної безпеки обговорюють нові механізми відпустки для військових – Веніславський

ЗСУ просунулись у Курській області – ISW

ЗСУ просунулись у Курській області – ISW

У Генштабі назвали найгарячіші напрямки на фронті

У Генштабі назвали найгарячіші напрямки на фронті

"Капітуляція – не лише наша поразка, а й США": Порошенко взяв участь у традиційному Молитовному сніданку у Вашингтоні

"Капітуляція – не лише наша поразка, а й США": Порошенко взяв участь у традиційному Молитовному сніданку у Вашингтоні

Війна прийшла в росію, і там мають відчувати її наслідки – Зеленський

Війна прийшла в росію, і там мають відчувати її наслідки – Зеленський

Україна може передати полонених військових КНДР третій країні – посол

Україна може передати полонених військових КНДР третій країні – посол