5 канал

"Ребрендінг і перезавантаження" – Лещенко анонсував створення нової демократичної політсили в Україні

Нова партія має фінансуватися прозоро – чесно і відкрито

Об'єднання буде створене на базі "Демократичного альянсу", тому не треба створювати нову партію. Про таке в ефірі "5 каналу" розповів народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

На запитання ведучого, чому в анонсі партії є оксюморон "ми робимо праву ліберальну партію", Лещенко відповів: "Насправді це близькі ідеології і немає жодних проблем з тим, що вони можуть бути поєднані в одному політичному проекті. "Демократичний альянс" – права партія, водночас багато людей ліберальних поглядів збираються об'єднатися на цій платформі. І звичайно, ідеологія вона буде суміжна між правим і лібералізмом… Це цілком природний союз".

Лещенко також пояснив, чому молоді політики одразу не утворили нову політсилу перед останніми парламентськими виборами. "Половина парламенту обиралася за закритими списками, і ми були змушені іти в різні списки, щоб потрапити в систему і почати міняти її з середини. Половину обрали за мажоритарними округами і знову запустили корупціонерів в наш політичний організм", – наголосив Лещенко.

Він також наголосив, що молоді політики пішли в різні політсили, аби "вже на наступних виборах утворити нову політичну силу і йти з нею на вибори".

Лещенко розповів, на яких засадах діятиме нова політсила: "Ми прийняли закон, який дозволятиме партіям після виборів, які пройдуть до парламенту або навіть менше бар'єру наберуть, отримувати фінансування з бюджету. Це європейська система, яка буде діяти в Україні після виборів. Що стосується поточних фінансів, то "Демократичний альянс" є базою для нового утворення і він має тотальну практику прозорості. Усі гроші, які вони збирають, вони публікують на сайті, всі джерела відомі. І те, що нині стало законом, для них давно вже є нормою".

Окрім того, нардеп розповів, коли вони збираються подавати документи і коли нову політсилу зареєструє Мін'юст. "У середу має відбутися захід, на якому це питання про створення партії має бути обговорено, потім це вже набере формальних рис. Оскільки об'єднання буде на базі "Демократичного альянсу", то нам не треба створювати нову партію, ми будемо просто робити ребрендінг і перезавантаження "Демократичного альянсу". З'їзд і перейменування має бути влітку, наскільки я знаю. Насправді, навіть в липні. Це буде визначено в колі однодумців", – підсумував Лещенко.

Як повідомляв 5.ua, у квітні 2016 року Лещенко заявив, що готовий стати генпрокурором.

Попередній матеріал
Отруєння в Ізмаїлі: багатодітним сім'ям та пенсіонерам питну воду безплатно доставляють додому
Наступний матеріал
Всеправославний Собор без участі Москви - перші підсумки

У НАБУ кажуть, що матеріали Лещенка і Трепака не збігаються

Савіку Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні – Лещенко

Гройсман запропонував створити міністерство окупованих територій - Лещенко

"Чорна каса" "Партії регіонів": коментарі Охендовського, Магери та Усенко-Чорної