Генсек НАТО (2009-14) Андерс Фог Расмуссен
Генсек НАТО (2009-14) Андерс Фог Расмуссен 5 канал

Расмуссен – Порошенку: "Україна під Вашим керівництвом довела, що свобода переможе"

Екс-генсек НАТО завив, що реформи під керівництвом Порошенка відірвали Україну від згубної спадщини радянського та пострадянського спадку

Україна повинна продовжувати реформи. Реформи не даються легко. Вони можуть бути болісними, але вони ведуть до світлого майбутнього. Про таке заявив Генеральний секретар НАТО (2009-2014), радник Президента Петра Порошенка Андерс Фог Расмуссен на форумі "Від Крут до Брюсселю", що проходив сьогодні, 29 січня, в Києві.

"Для мене була честь працювати з Вами протягом останніх п'яти років. Ми тісно працювали після Революції на Майдані, коли Росія намагалася втягнути назад Україну під свій контроль. Ми продовжували наше співробітництво після того, як я завершив свою роботу на посаді Генерального секретаря НАТО. Україна під Вашим керівництвом довела, що свобода переможе. Україна пройшла довгий шлях з часу тих буремних днів у 2014 році.

Економіка була врятована від колапсу, активізовано боротьбу проти корупції, армія пройшла шлях оновлення, інтеграція з Європейським Союзом просувалася уперед, співробітництво зі США та НАТО набагато сильніше, ніж будь-коли раніше. Ці реформи під Вашим керівництвом, пане Президент, відірвали Україну від згубної спадщини радянського та пострадянського спадку. Ці реформи не завжди були безболісними, але вони були необхідні для того, щоб збудувати світліше майбутнє для України.

Але залишається ще багато роботи і зараз не час сумніватися чи зупинятися. Питання на цих виборах у тому, чи ви бажаєте залишитися на цьому шляху, шляху вільної і суверенної України, чи відкотитися на шлях корупції та обмеженого суверенітету. Самовизначення чи покора. Свобода обирати чи підпорядкування силовому примусу", – заявив Фог Расмуссен.

"Сьогодні я тут як друг України. А також як друг Президента Порошенка. Роль моя не в тому, щоб говорити, що робити або за кого голосувати. Вибір за вами і тільки за вами. Але посил мій чіткий – Україна повинна продовжувати реформи. Реформи не даються легко. Вони можуть бути болісними, але вони ведуть до світлого майбутнього. Якщо ви продовжите торувати шлях, ваша важка праця отримає винагороду – Євроатлантична інтеграція буде продовжуватися. Війна, яку ви ведете за свободу, не буде забутою. І хочу чітко сказати: 

Якщо Росія припинить бої – не буде більше війни. 

Якщо Україна припинить боротися – України більше не буде.

Щоразу, коли я в Україні, я від'їжджаю з відчуттям великого оптимізму за ваше майбутнє. Це діяльна, інноваційна країна, країна, яка втілює дух свободи, який ми бачили на Майдані п'ять років тому. Це почуття свободи, яке, я вважаю, ніколи не згасне. Тож дозвольте, як другу вашої великої країни, сказати "Слава Україні!" – наголосив колишній Генеральний секретар НАТО.

Попередній матеріал
Горбулін заявив, що не уявляє деяких кандидатів у президенти в ролі Головнокомандувача ЗСУ
Наступний матеріал
У Держбюро розслідувань запевнили, що не мають справ на жодного з кандидатів у президенти
Loading...

Акценти "українського сніданку" в Давосі: головні заяви Президента України та присутніх кандидатів на пост

"Портрет виборця": соціологи описали електорат основних кандидатів у президенти

Оновлені дані: соціологи розповіли, хто з кандидатів лідирує та чиї рейтинги ростуть

Христя Фріланд: Конкурентні вибори – свідчення сили українського громадянського суспільства

Як би черги не вийшло: екс-генсек НАТО Расмуссен також спростував свою підтримку Тимошенко

Кожна страва – з політичним присмаком: перші заяви з Українського сніданку в Давосі