5.ua

Рада ЄС не ухвалила жодного рішення щодо України (оновлено) [відео]

  Рада ЄС із закордонних справ у Брюсселі не ухвалила жодного рішення щодо можливого підписання євроінтеграційної угоди з Україною, однак готова це зробити будь-коли. Про це за підсумками засідання повідомив міністр закордонних справ Литви, Лінас Лінкявічус.

  На вирішення спірних питань – зокрема, щодо долі Юлії Тимошенко – Європа сподівається уже найближчим часом. Долучитися до цього рішення особисто Віктора Януковича переконуватимуть представники австрійської влади 21 листопада у Відні. Таке повідомив глава МЗС країни, Міхаель Шпінделеггер перед початком засідання Ради ЄС. Міністр певен: Президент України особисто може ухвалити рішення, яке задовольнить Європу. Лише від дій Януковича залежить доля угоди про асоціацію з ЄС – вважає і голова МЗС Швеції, Карл Більдт. Він пояснив – поки що Євросоюз не може ухвалити рішення щодо України, оскільки місія Кокса-Квасневського не завершила свою роботу.

   

  Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви: «Ми потребуємо лідерства від українських лідерів, насамперед – від українського Президента, він має владу та вплив. Настає момент істини і ці 10 днів до саміту будуть вирішальними».

   

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Усе – в руках Президента Януковича. Ми маємо позицію щодо асоціації України, але я не певен, чи має відповідну позицію він».

   

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Ми прагнемо, щоб Україна орієнтувалася на ЄС, але за правильних умов. У першу чергу – верховенства права, і справа Тимошенко має величезне значення. Я закликаю Україну діяти негайно і об'єднатися у практичному сенсі слова на шляху до встановлення верховенства права, а не гаяти час. Годинник працює і час спливає – усі в Україні мають це усвідомлювати».

   

  Попередній матеріал
  «ОПОРА»: вибори на проблемних округах – рекордні за кількістю кандидатів і «клонів» [відео]
  Наступний матеріал
  У Казані знайшли бортові самописці загиблого літака [відео]
  Теги:
  Loading...