5.ua

«ОПОРА»: вибори на проблемних округах – рекордні за кількістю кандидатів і «клонів» [відео]

  Рекордна кількість претендентів у депутати та засилля кандидатів-однофамільців, особлива ознака перевиборів у п’яти проблемних округах. Такий висновок в екватор виборчої кампанії озвучили активісти Громадянської мережі «ОПОРА».

  Станом на 17 листопада Центрвиборчком зареєстрував 189 кандидатів у народні депутати. Середня кількість претендентів у межах одного округу – 38 осіб, проти 14-ти, зафіксованих торік на чергових парламентських виборах. Найбільша кількість охочих отримати мандат – на 94 окрузі. Там за місце у парламенті боротимуться 82 людини. Друге місце посідає 223-й столичний округ, де за голоси електорату змагатимуться 66 претендентів. За оцінками експертів, така кількість кандидатів може призвести до збільшення державних видатків на фінансування передвиборної агітації. До того ж, велетенські списки можуть заплутати виборців. Проте найбільше в оману може ввести наявність двійників у бюлетенях, прогнозують активісти "ОПОРИ".

  Ольга Айвазовська, координатор політичних і виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА»: «За нашими підрахунками, під час попередніх кампаній такі двійники можуть забрати до 3% голосів виборців. В кожному з округів найбільша кількість їх була у 94-му. Після того, як Кармазін Юрій – однойменний опонент Юрія Кармазіна іншого – знявся з реєстрації, там ми маємо дві пари. У 223-му, якщо буде зареєстрований Пилипишин і його пара, і ще 2 особи під іменем Юрій Левченко, то будемо мати дві основні пари двійників. У 194-му це Свинарчук-Свинаренко. І в 197-му, хоча Богдан Губський не висувається, але є Андрій Губський, висування якого для нас поки що залишається загадкою».

  Попередній матеріал
  У Міненерго запевнили – про борг за газ з Росією вже домовились [відео]
  Наступний матеріал
  Рада ЄС не ухвалила жодного рішення щодо України (оновлено) [відео]
  Теги:
  Loading...