5.ua

У Казані знайшли бортові самописці загиблого літака [відео]

   Натепер основними версіями катастрофи вважають помилку пілота або технічну несправність. Головним завданням фахівців є з’ясувати, чому капітан вирішив не сідати, а йти на друге коло. Екіпаж, який керував «Боїнгом», був досвідченим і командир, і другий пілот працювали більше 20 років.

  Гульшат Гатаулліна, сестра командира екіпажу Рустема Саліхова: «Давно он летает, давно работает… Любил свою работу...»

  Олександр Полтінін, керівник Приволзського СК на транспорті СК Росії: «В короткие сроки будут выполнены все необходимые следственные действия, назначены экспертизы. Ситуация осложнилась тем, что данный борт упал практически вертикально сверху вниз между взлетно-посадочной полосой и рулежной дорожкой».

  Слідчий комітет порушив карну справу за статтею про порушення правил руху та експлуатації повітряного судна, яке призвело до загибелі двох або більше людей. Поки немає результатів експертизи, інтернетом ширяться чутки про те, що літак був старим та несправним. Цей борт літав стільки ж, скільки й пілоти – 20 років. Чи не першим про незадовільний технічний стан літака заявив у соцмережі Григорій Бусарєв – пасажир, який летів цим «Боїнгом» до Москви за кілька годин до трагедії.

  Григорій Бусарєв, пасажир: «Мне, как человеку, летающему десятки раз в месяц, даже внутри самолет показался в плохом состоянии. Все обшарпанное, столики не работали, обдувы воздушные не работали».

  Щоправда, сама авіакомпанія слова Бусарєва заперечує. Чи були в літака несправності – тепер з’ясовуватиме комісія. Вона вже вилучила документацію авіакомпанії «Татарстан» щодо технічного стану літака та підготовки пілотів до польоту. Тим часом, аеропорт не працює – відкрити смуги обіцяють не раніше другої за місцевим часом. Відучора скасовані або відтерміновані понад півсотні рейсів. Щоби розвантажити непрацююче летовище, частину літаків відправляють з аеропорту Нижньокамська. У казанському міжнародному – працюють рятувальники та лікарі. Туди вже прибуло чимало рідних жертв авіакатастрофи. На них чекає тяжка процедура – упізнання.

  Володимир Степанов, заступник голови МНС Росії: «В данный момент процедура опознания идет, на месте трагедии работают следователи. После проведения работы следователей уже начнется процедура опознания».

  Влада Татарстану відкрила рахунок для збору допомоги родинам загиблих. Окрім цього, вони отримають компенсацію – по мільйону рублів, це трохи більше 30 тисяч доларів. Пошуки рідних жертв катастрофи тривали всю ніч, адже половина пасажирів були не з Татарстану. Затягнеться й процедура упізнання. Від літака майже нічого не залишилося, ідентифікувати жертв доводиться за частинами тіл. Найімовірніше, проводитимуть і ДНК-експертизу. На це знадобиться кілька тижнів.

  Володимир Степанов, заступник голови МНС Росії: «Работа не только здесь проводится, она проводится из национального центра управления в кризисных ситуациях. Надо отметить то, что  пассажиры были из 14 субъектов Российской федерации, два из-за рубежа. Поэтому установили контакт сейчас практически со всеми. Сюда будут прибывать родственники погибших в данной трагедии».

  Катастрофа сталася у неділю ввечері. На облавку літака перебували 44 пасажири, зокрема й українка, та шестеро членів екіпажу. Під час спроби вийти на друге коло над летовищем літак врізався в землю та вибухнув. Не вижив ніхто. Полум’я не могли загасити до світанку. Серед жертв аварії – двоє дітей та кілька відомих людей: син президента Татарстану Ірек Мінніханов, голова управління ФСБ в Татарстані Олександр Антонов і дружина та донька спортивного коментатора Романа Скворцова.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Рада ЄС не ухвалила жодного рішення щодо України (оновлено) [відео]
  Наступний матеріал
  Яценюк порівняв майбутнє засідання ВРУ з Переяславською радою [відео]
  Теги:
  Loading...