joinfo.ua

Рада в першому читанні ухвалила зміни до КПК, що дозволяють процедуру заочного засудження

Ухвалення відповідних змін до КПК в цілому дозволить 10 березня розпочати суд над екс-президентом Віктором Януковичем за обвинуваченням у державній зраді

Верховна Рада України у першому читанні підтримала проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження) №5610. За відповідне рішення проголосували 233 народні депутати.

Законопроектом у Кримінальному процесуальному кодексі України встановлюється, що у разі наявності інформації про перебування особи за межами України повістка такій особі надсилається за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов'язково публікується в офіційних друкованих виданнях: "Голос України", "Урядовий кур'єр" та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування. В такому випадку особа вважається належним чином ознайомлена зі змістом повістки про виклик з моменту її опублікування у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Крім того, вноситься зміна до термінів дії ухвали про дозвіл на затримання з метою приводу. Так, вона втрачає законну силу з моменту добровільного з'явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора. Раніше в цьому пункті йшлося про закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення 6 місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії.

Також встановлюється, що сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування не повинен перевищувати 18 місяців – в особливо складному кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою чи терористичною організацією.

Якщо під час досудового розслідування місцеперебування підозрюваного невідоме або особа перебуває за межами України та не з'являється на виклик слідчого, за умови його належного повідомлення про такий виклик, то слідчий, прокурор оголошує його розшук.

Нагадаємо, 15 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко закликав ВР ухвалити в цілому законопроект щодо заочного правосуддя. З його слів, ухвалення відповідних змін до КПК дозволить 10 березня розпочати суд над екс-президентом Віктором Януковичем за обвинуваченням у державній зраді.

Попередній матеріал
"За літом, за весною": Злата Огнєвіч презентувала новий кліп
Наступний матеріал
"Янукович, Захарченко і вся його камарилья": 119 справ готові до передачі в суд у разі вдосконалення закону про заочне правосуддя – Луценко
Loading...

Суд дав захисту Януковича 17 днів на ознайомлення зі справою про держзраду

У Росії екс-депутата Держдуми, що дав свідчення проти Януковича, оголосили в розшук

Президенти України та Швейцарії узгодили прискорення повернення активів режиму Януковича