5 канал

Рада ухвалила Держбюджет-2017 – відео

Народні депутати проголосували за держбюджет на 2017 рік

У ніч проти середи, 21 грудня, Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на наступний рік. За відповідне рішення проголосували 274 народні депутати, повідомляє УНІАН.

Як стало відомо, при доопрацюванні законопроекту уряд зберіг пріоритети бюджету – підвищення обороноздатності, підвищення соціальних стандартів, розвиток освіти та охорони здоров'я, підтримку сільського господарства і проектів інфраструктури, регіональних проектів у рамках курсу на децентралізацію.

"При цьому ми посилили пріоритети: заклали кошти для підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Для цього враховані витрати бюджету в обсязі близько 28 млрд", – зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк. 

Додамо також, що бюджетом закладено зростання економіки на 3%.

Натомість, граничний рівень дефіциту залишається на колишньому рівні – 77,5 млрд грн., а граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2017 року встановлено в розмірі 1,717 трлн грн, гарантованого державою боргу – 579,4 млрд грн, що в сумі становить 2,296 трлн грн.

"Бюджет -2017 прийнято, закінчився, нарешті, 20-годинний робочий день... Проголосовано важливі закони про створення Вищої Ради правосуддя, про підтримку літакобудування, але все ж ключове – бюджет України на наступний рік", – прокоментувала заступник голови ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

У ході розгляду законопроекту низку претензій до документа висловлювали представники фракцій "Опоблоку", "Самопомочі" та "Батьківщини".

Нагадаємо, напередодні на вечірньому засіданні депутати підтримали зміни до Податкового кодексу. Крім того, було погоджено зміни до Бюджетного кодексу. Зокрема, у цьому законі закладаються зміни у фінансуванні освіти, медицини та соціальної сфери з державного та місцевих бюджетів.

Попередній матеріал
Пекар: Битви виграють великі бригади - і тепер надійшов їх час - відео
Наступний матеріал
Окупанти вдарили зі 122-мм артилерії в районі Світлодарської дуги – штаб

Депутати схвалили підвищення акцизів на алкоголь та тютюн

Депутати підтримали зміни до Податкового кодексу