5.ua

Рада погодила часткову мобілізацію в Україні

  Верховна Рада затвердила Президентський Указ про часткову мобілізацію та зміни до держбюджету для фінансування армії.

  За перший документ проголосували 275-ть народних депутатів, за другий - 243 із 308-ми зареєстрованих. За 45-ть днів з усіх областей України планують мобілізувати близько 40-ка тисяч осіб. Половину до Збройних сил, решту - до Національної гвардії. Голова Верховної Ради запевнив, що насамперед мобілізовуватимуть добровольців та професійних військових. За словами міністра фінансів Олександра Шлапака, для проведення мобілізації потрібно близько 7-ми мільярдів гривень, міністр заявляє, що гроші у бюджеті є.  

  Олександр Шлапак, міністр фінансів: «Куди підуть ці кошти. У першу чергу майже половина цієї суми – це придбання озброєння і техніки, це капітальний ремонт техніки, це придбання спеціального автотранспорту, це забезпечення військової техніки паливно-мастильними матеріалами. Це проведення навчальних зборів і таборів, це мобілізація додатково 43 і 9-ть десятих тисячі військовослужбових».

  Олександр Турчинов, голова Верховної Ради: «Ми робимо основу мобілізації у першу чергу людей, які добровільно йдуть в армію. А також військових фахівців, які проходили службу в армії. Безумовно, на дітей, яким 18-ть років виповнилось, ставка під час проведення часткової мобілізації не робиться».

  На сьогодні засідання Ради вже закрили. Водночас Олександр Турчинов закликав депутатів не роз'їжджатися із Києва.

  Варто нагадати, що громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. За неявку у військкомат за повісткою ухильникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., за порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., за навмисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

  фото gazeta.ua

  Попередній матеріал
  Новопризначений керівник Чернівецької ОДА під тиском громадськості подав у відставку
  Наступний матеріал
  З президентської Адміністрації до Національного музею мистецтв повернули кілька картин
  Теги:
  Loading...