5.ua

З президентської Адміністрації до Національного музею мистецтв повернули кілька картин

  Як повідомляє мінкульт, у Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків повернуто 10 художніх робіт, що з 2013 року перебували у представницьких приміщеннях президентської Адміністрації по вул. Банковій, 10 (відомий як це «Будинок з химерами»).

  За інформацією прес-служби Міністерства культури України, загальна оціночна вартість полотен перевищує 28 млн грн.

  "Найдорожчою картиною, яка прикрашала державну резиденцію президента стала робота одного з представників французького класицизму, художника, який творив у стилі рококо, Ніколи Ланкре. Його картина "Галантна сцена" оцінюється експертами у майже 20 млн грн», — відзначили в Мінкульті.

  Серед картин, що повернулися до Національного музею мистецтв також "Лавка" голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється у 4,3 млн грн, і "Пейзаж" угорського художника Пал Синет-Мерше вартістю 4 млн грн.

  Олена Живкова, заступник генерального директора з науково-дослідної роботи музею ім. Ханенків: «Світова практика така, що твори державного музейного фонду зберігаються в музеї. Ця тимчасова виставка правду кажучи, затягнулася дуже надовго. І ми боялися, і не знали в якому статусі опиняться ці державні резиденції і ми хотіли, щоб ці твори були вже вдома».

  Попередній матеріал
  Рада погодила часткову мобілізацію в Україні
  Наступний матеріал
  Нелегітимна кримська влада вирішила позбутись гривні за три роки
  Теги:
  Loading...