Тарас Кремінь
Тарас Кремінь Еспресо ТВ

Питання мови треба закрити раз і назавжди – Кремінь прокоментував заяви Мендель про "українську російську"

Читайте по-русски
Слова речниці президента не мають жодних перспектив, упевнений мовний омбудсман

Заяви прес-секретаря президента Юлії Мендель про існування "української російської" не мають жодних перспектив в Україні. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомила його прес-служба.

"Три тижні тому Володимир Зеленський на форумі "Україна 30" сказав, що в нашій країні державною мовою є одна – українська, і для неї мають бути створені найкращі умови. Якщо продовжити його слова, то має імплементуватись та ефективно діяти закон про мову. Отже, до кінця року, як це визначено стратегією дій уряду на 2021 рік, має з’явитися державна програма розвитку і опанування української мови. Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось?" – зазначив він.

Кремінь наголосив, що не поділяє таких заяв, і вважає їх безперспективними. За його словами, питання мови в Україні "треба закрити раз і назавжди".

Уповноважений з захисту державної мови наголосив, що Україна має проводити ефективну державну мовну політику, водночас створюючи кращі умови і для інформаційного захисту.

"Пам’ятаймо: захист мови – це і захист національних інтересів, основ конституційного ладу", – додав Кремінь.

Як повідомляв 5.UA, 5 березня прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що українська російська мова є частиною культурного розмаїття України, і закликала "демонополізувати російську".

Попередній матеріал
В ОП проанонсували перемовини лідерів України, Франції та Німеччини
Наступний матеріал
Творчість, що врятує світ: Ірина Федишин із новою піснею та Фоззі з книгою – "Кондратюк у понеділок"
Loading...