Порошенко та Путін
Порошенко та Путін відкриті джерела

"Путін-2004 і Путін-2020 – це різні люди": Порошенко вперше розповів про спостереження за російським диктатором

Читайте по-русски
Ілюзії того, що з Путіним хоч про щось можна домовитися, роблять Зеленському погану послугу, вважає п'ятий Президент

На початку свого президентства Путін тримав слово, слухав співрозмовника і виходив з певних цивілізаційних принципів. Проте з роками він дуже змінився, перетворившись на цинічну людину, слово якої нічого не означає, зазначив лідер "Європейської солідарності" та п'ятий Президент України Петро Порошенко. Про це він сказав у програмі "Гончаренко рулить" на "5 каналі".

Чільник "ЄС" зазначив, що знає російського президента дуже давно. "Перші особисті зустрічі з Путіним були у 2004-му чи 2005-му роках. Вони були і у 2008-му, і у 2009-му роках, коли я був міністром закордонних справ", – говорить Порошенко.

"Можу сказати, що я мав унікальну можливість спостерігати за зміною Путіна протягом цих років, а може навіть десятиліть. Путін зразка 2004-го року і Путін зразка 2020-го року, і навіть 2014-го року – це дві абсолютно різні людини", – зазначив п'ятий Президент.

"У 2014 році – це машина без почуттів, хитра, цинічна, зла, слово якої нічого не означає. І ці ілюзії того, що з Путіним хоч про щось можна домовитися – вони роблять Зеленському погану послугу. Це цинічна людина, яка абсолютно не жалкує, коли перед ним хтось на колінах, бо перед ним на колінах весь світ", – говорить Порошенко.

"Він одразу зрозумів, що на мене тиснути марно, і це мій життєвий принцип – я дуже легко знаходжу компроміси в домовленостях, але я абсолютно не сприймаю тиску, і всі, хто мене знає, можуть це підтвердити. Путін вирішив це далеко до 2014-го року. Путін з холодною душею віддавав накази на окупацію, на введення військ, на вбивство, на введення військової техніки, на захоплення заручників, на знищення держави", – зазначив Порошенко.

Лідер "ЄС" наголосив, що російський президент Україну ніколи не любив. І прикладом цього, зазначає Порошенко, є події набагато давніші, ніж початок Російсько-української війни: і ситуація із островом Тузла у 2003-му році, і економічні конфлікти із блокуванням імпорту з України.

За словами Порошенка, Путін завжди використовував економіку для того, щоб тиснути і знищувати Україну.

"Всі думали, що є червоні лінії, які він не перетинатиме. І божевілля у вигляді відкриття вогню і атаки на нас – це є те, чого світ не очікував. Це були важкі часи. Ти розумів, що для нього меж немає", – наголосив п'ятий Президент.

Порошенко зазначив, дії Путіна показали, що альтернативи побудові армії та спробі отримати миротворців з ООН немає. Саме дії Путіна спонукали п'ятого Президента спробувати зробити дорожню карту Мінська та організувати дуже чітко розрахований санкційний тиск, "який буде відром холодної води для Путіна, щоб хоч якось зупинити це. І це врешті-решт спрацювало", – підсумував п'ятий Президент України.

Нагадаємо, раніше Порошенко розповів, як очільник РПЦ Кирило переконував Путіна, що отримання Україною Томоса неможливе.

Дивіться повну версію інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Якщо я вирішу... – треба обов'язково підтримати" – Зеленський записав аудіозвернення до "слуг" щодо КСУ
Наступний матеріал
У Мінську пройшов Марш пенсіонерів
Loading...