Україна – Євросоюз
Україна – Євросоюз Facebook/ Петро Порошенко

Протидія агресії РФ і курс на ЄС і НАТО: Зеленський затвердив стратегію зовнішньої політики

  Читайте по-русски
  У стратегії визначена необхідність набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО

  Президент України Володимир Зеленський затвердив стратегію зовнішньополітичної діяльності держави. Про це мовиться в указі глави держави № 448 від 26 серпня.

  Зокрема, президент увів у дію та затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року "Про Стратегію зовнішньополітичної діяльності України". Контроль за виконанням рішення РНБО визначено покласти на секретаря Олексія Данілова.

  У стратегії визначено, що мета зовнішньополітичної діяльності держави полягає в утвердженні України у світі як сильної та авторитетної європейської держави, яка здатна забезпечити сприятливі зовнішні умови для стійкого розвитку і реалізації свого потенціалу, економіки та українського суспільства.

  "В основі зовнішньополітичної діяльності України – стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі (ЄС) та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), закріплений у Конституції України", – мовиться в стратегії.

  Також до основних заходів стратегії належить:

  • забезпечення незалежності і державного суверенітету України;
  • відновлення її територіальної цілісності;
  • протидія агресії Російської Федерації;
  • курс на набуття повноправного членства в ЄС та в НАТО;
  • просування українського експорту і залучення іноземних інвестицій;
  • захист прав та інтересів громадян України за кордоном;
  • утвердження позитивного іміджу України у світі.

  "На тлі поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19), і глобальної економічної рецесії посилюється роль України у подоланні викликів продовольчій безпеці, існують передумови для утвердження України як гаранта продовольчої безпеки", – мовиться у стратегії.

  Як повідомляв 5.UA, 19 лютого 2019 року президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Урочисте підписання документа відбулося під час виступу глави держави у Верховній Раді. Парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)" 7 лютого. За відповідне рішення проголосували 334 народних депутатів.

  Попередній матеріал
  Українська спортсменка виборола золото Паралімпіади у змаганнях із пауерліфтингу
  Наступний матеріал
  Байден готовий відправити до Кабула додаткові сили у відповідь на теракти
  Loading...