Олена Зеркаль
Олена Зеркаль
5 канал

Програш РФ в суді Гааги: Зеркаль розповіла, чому у виконанні рішення можуть відмовити

  За словами заступниці очільника МЗС, сторони процесів в інвестиційних суперечках часто намагаються уникнути виконання рішень, однак Росії це навряд чи вдасться

  Росія програла у Третейському суді, в Гаазі, у справі щодо анексії Криму та відчудження активів на території півострова. Тепер Москва має відшкодувати позивачам збитки за анексію. Утім, для цього доведеться докласти зусиль. Про таке заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль написала на сторінці у Facebook.

  "Суб’єктам, які перемогли в цій справі, ще доведеться докласти зусиль аби отримати ці кошти. Але за наявності нормальної юридичної підтримки це цілком реальна справа",  – переконана дипломат.

  Вона також пояснила: "На відміну від багатьох інших судових справ, арбітражні рішення в інвестиційних суперечках мають дуже чіткий міжнародний інструмент їх виконання. Це Нью-Йоркська Конвенція про визнання і виконання іноземних арбітражних рішень 1958 року. Україна, РФ і ще більше 150 держав є сторонами цієї Конвенції".

  Згідно статті ІІІ документу, кожна договірна держава визнає арбітражні рішення як обов’язкові, і виконує їх у відповідності до процесуальних норм тієї території, де запитується визнання та виконання цих рішень.

  "Тобто РФ згідно з цією Конвенцією визнає обов’язковість арбітражного рішення. Хоч, як видно з коментаря представника РФ, про добровільне виконання цього рішення не йдеться", – зазначила Зеркаль.

  Також вона пояснила, чи може факт неучасті Росії в процесі стати підставою для відмови в примусовому виконанні рішення арбітражу.

  "У виконанні рішення може бути відмовлено, якщо "сторона, проти якої винесене рішення, не була належним чином повідомлена про призначення арбітра чи про арбітражне провадження чи з інших причин не могла представити свою позицію".

  Сторони, які виступають проти виконання рішення дуже часто використовують її, але у здебільшого безуспішно. Тягар доведення лежить на стороні, яка заперечує проти виконання. І суди висувають суворі вимоги доведення непоінформованості", – наголосила заступник голови МЗС України.

  Як інформував 5.UA, 10 травня суд у Гаазі одностайно ухвалив, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів і має відшкодувати їхнім компаніям збитки за анексію Криму. Нині йдеться про суму в 159 млн доларів.

  Попередній матеріал
  Нацбанк випустить пам’ятну монету, присвячену копанню картоплі – фото
  Наступний матеріал
  Викрито "на гарячому": суддю Окружного адміністративного суду впіймали на хабарі