Петро Олещук, політолог
Петро Олещук, політолог 5 канал

Проблема не в тарифах, а в тому, що більша частина українців живе за межею бідності – політолог

Читайте по-русски
Зниження тарифів не означає, що бюджетник миттєво розбагатіє, вважає Петро Олещук

Влада мала б опікуватися проблемою низьких доходів основної маси українців, а не "ручним" регулюванням комунальних тарифів, бо це не може істотно змінити рівень добробуту пересічного громадянина. Про таке в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав політолог Петро Олещук.

Експерт висловив думку, що українське суспільство живе у світі викривленої логіки, і навіть у випадку зниження тарифів на комуналку якість життя пересічного українця значно не покращиться.

"Проблема насправді не в тарифах, проблема в тому, що в нас основна частина українських громадян живе за межею бідності. За всіма відповідними критеріями. Якщо істото тарифи знизяться для бюджетника, це не значить, що бюджетник миттєво розбагатіє. Ні, не розбагатіє – він і далі житиме на відповідному рівні. Підвищення тарифу – це, звичайно, значний удар для його персонального чи сімейного бюджету. Але це (зниження тарифів – ред.) не глобальне вирішення питання. Питання полягає в тому, що в нас дуже низькі доходи в основної маси громадян, наднизькі доходи за європейськими мірками і стандартами. Це і породжує відповідне напруження, невдоволення тощо. Це стосується не лише бюджетників, а й людей, які зайняті на виробництві, промисловості – усіх галузях української економіки", – сказав політолог.

Він зазначив, що зниження тарифів не змінить глобально ситуації в Україні в частині доходів населення, і країна потребує розв'язання проблеми низьких доходів українців.

Своєю чергою депутатка фракції "Голос" Інна Совсун прокоментувала, що стратегією будь-якого українського уряду досі було питання "Як нам пережити зиму?".

"І коли ми живемо термінами "як нам пережити зиму", ми ніколи не трансформуємо країну в цілому", – зазначила вона і додала, що якби уряд не провалив роз'яснювальну кампанію про ринок газу і можливості переходу до інших постачальників, він би не мав "героїчно вирішувати проблеми, які сам створив собі" і встановлювати державний контроль за ціною на газ.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, Кабмін планує ввести державне регулювання ціни на газ. Ціна на газ для населення встановиться на рівні 6,99 грн за кубометр. При цьому, така ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону.

Попередній матеріал
Ефект санкцій США: в ОП пообіцяли притягнути до відповідальності Дубінського та інших фігурантів "плівок Деркача"
Наступний матеріал
Тарифи на газ таки знизять: чи надовго збережуть таку ціну та які ризики несе рішення урядовців
Loading...