Інна Совсун, "Голос"
Інна Совсун, "Голос" 5 канал

Ринку газу в Україні нема, є монополія – Совсун

Читайте по-русски
Найбільше на українцях наживається Фірташ, який контролює 70% газового ринку, заявила депутатка

Газова монополія олігарха Дмитра Фірташа становить близько 70% ринку газу і встановлює найвищі ціни для споживачів, тому рішення уряду "вирівняти" ціни всіх постачальників призведе до того, що монополія так і залишиться на українському ринку. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказала депутатка фракції "Голос" Інна Совсун.

"Ринок газу на сьогодні не є ринком. Тому що на ньому є одна велика дуже сильна монополія, яка контролює 70% ринку. Це монополія, контрольована одним конкретним олігархом, прізвище якого Фірташ – це людина, яка контролює 70% ринку. Зараз саме його монополія встановлює ціну 9,90 гривень. Саме ця монополія наживається найбільше на громадянах", – сказала вона.

"Громадяни мали можливість перейти від компаній-монополістів до інших компаній. Що зараз зробив уряд? Уряд сказав: всім встановити ціну 6,99 грн. Якою тепер є логіка для того, щоб поміняти постачальника? Міняти постачальника зараз немає сенсу, тому що у всіх буде 6,99. Це означає, що більшість людей залишиться в тих самих постачальників, у яких вони були – тобто, у компанії-монополіста. Це рішення, яке було прийняте, воно призведе до того, що в нас залишиться монополія на ринку газу. І цю монополію вже розслідує Антимонопольний комітет, який каже – "так, у нас є ознаки зловживання становищем однією компанією", – прокоментувала вона рішення уряду.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, Кабмін планує ввести державне регулювання ціни на газ. Ціна на газ для населення встановиться на рівні 6,99 грн за кубометр. При цьому, така ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону.

 

Попередній матеріал
Трагедія на Львівщині: жінка з трирічним сином загинули від отруєння чадним газом
Наступний матеріал
"Уряд не має бажання розвивати державну мову": Тарас Кремінь про українізацію і національні інтереси
Loading...