5 канал

Президент закликав українських істориків "дати бій" Кремлю у гібридній війні

Президент України Петро Порошенко закликав істориків створювати популярні проекти, щоб у такий спосіб "дати бій" Росії

На відміну від країни-агресора, українським історикам не треба нічого вигадувати, оскільки ми не крали ні в кого ні своєї історії, ні назви своєї країни, ні історичних героїв. Про це заявив Президент України Петро Порошенко в ході зустрічі зі студентами-істориками з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

"Переконаний, історію України мають ретельно та в обов'язковому порядку вивчати всі українські студенти у всіх вишах. А для українських істориків нарешті прийшов час виходити з тиші наукових кабінетів та рішуче спілкуватися з широкою громадськістю. На відміну від країни-агресора, нам не треба нічого вигадувати. Тому головна зброя українського історика – це факти. А факти і, повторюю, правда у сучасній інформаційній війні – на українському боці", – сказав глава держави.

Порошенко висловив переконання, що історики, як ніхто інший, знають і усвідомлюють наявність у суспільній свідомості багатьох історичних конфліктів, суперечливих тем. Здебільшого, це спадок радянської та російської пропаганди. Саме тому, за його словами, захист України має відбуватися не тільки зі зброєю в руках. Історики можуть дати бій у гібридній війні – треба створювати популярні проекти.

"Для цього треба видавати не лише академічні, а й популярні книжки, як-от це робиться в рамках проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт". А також працювати в інтернеті як "Історична правда". Виходити на радіо та телебачення, де з'явилася ціла низка цікавих сучасних документальних проектів", – зауважив він.

Раніше Президент України Петро Порошенко зазначив, що перемога України над РФ є невідворотною.

Попередній матеріал
Екс-генсек НАТО розповів, чому місію ООН не залучили до вирішення конфлікту на Донбасі
Наступний матеріал
Більше якісної музики: "Армія FM" розширить мовлення на території проведення АТО

Голомша: Вбивство журналістів в Україні – це прояв гібридного тероризму

Експерти "ІС" розвідали тактику гібридних військ: як бойовики обстрілюють тил ЗСУ

Генерал-майор Біверс: Україна є носієм унікального досвіду боротьби в умовах гібридної війни

Турчинов озвучив два основні сценарії для України: воєнний та гібридний

МЗС: Кремль розгортає гібридну спецоперацію для виправдання окупації Криму

5 канал - трансляція наживо