ipress.ua

Турчинов озвучив два основні сценарії для України: воєнний та гібридний

  Секретар РНБО наголосив, що найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони

  Зважаючи на стратегічний намір Кремля підпорядкувати Україну, ситуація може розвиватися за двома основними сценаріями. Таку думку висловив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов у статті, опублікованій у газеті "Голос України".

  На його думку, перший сценарій – воєнний – це "повномасштабна військова агресія, яка наразі є найбільш проблемною та небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої ЗС РФ наполегливо готуються".

  Втім, більш імовірним, за словами секретаря РНБО, є другий сценарій – гібридний.

  "Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних та іррегулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті території України. При цьому росіяни свідомо і системно порушують Мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції наших військ, зокрема із важкої зброї, забороненої цими угодами", – сказав Турчинов.

  Він наголосив, що довгостроковий характер російської загрози на тлі сталих тенденцій зростання нестабільності у Європі і світі формує зовнішнє безпекове середовище навколо України і визначає найвищий пріоритет політики нашої національної безпеки.

  "Тільки успішна і послідовна політика, що виходить з максимально ефективного використання власних обмежених людських, фінансових, матеріально-технічних та інформаційних ресурсів, неухильне просування у напрямі європейської і євроатлантичної інтеграції, а також всебічний розвиток взаємодії зі стратегічними союзниками, у тому числі у сфері налагодження військово-технічного співробітництва дозволить захистити інтереси України і створити синергетичний ефект національної єдності і міжнародної співпраці", – заявив Турчинов.

  Він додав, що найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони.

  "Під час зовнішньої агресії розвиток Збройних сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, правоохоронних і розвідувальних органів є, без перебільшення, умовою виживання незалежної України та її поступу. На цьому не можна економити гроші. Фінанси не будуть потрібні, якщо ми не зможемо захистити державу", – підкреслив Турчинов.

  Також  він вважає, що слід посилити демократичний цивільний контроль за сектором безпеки й оборони: політики мають не лише контролювати військових, а й нести свою частку відповідальності за ухвалені ними рішення та їх наслідки.

  Нагадаємо, раніше секретар РНБО заявив, що заява ФСБ про "ДРГ ЗСУ" у Криму – істеричний і брехливий елемент гібридної війни.

  Як повідомлялося, посол України у ФРН вважає, що Росія може здійснити нове "фатальне" вторгнення з території анексованого Криму.

  Попередній матеріал
  Кримський політв'язень-утікач Ільченко: Я для сучасної Росії – ворог народу в третьому поколінні
  Наступний матеріал
  Конфлікт ГПУ-НАБУ: під стінами Генпрокуратури відбувається акція протесту
  Теги:
  Loading...

  Марчук пояснив, чому вже рік не призначено представника від України в НАТО

  Турчинов заявив, що РФ три дні прибирала сліди п'яної стрілянини своїх вояків

  Турчинов: Заява ФСБ про "ДРГ ЗСУ" у Криму – істеричний і брехливий елемент гібридної війни

  Росія може піти на повномасштабну військову агресію або продовжити "гібридну" війну – Турчинов