Росія може піти на повномасштабну військову агресію або продовжити "гібридну" війну – Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляє про два можливі сценарії агресії Російської Федерації проти України – військовий і "гібридний"

Про це секретар РНБО заявив у п'ятницю в Києві під час презентації центру Інформування сектора безпеки і оборони, передає "Інтерфакс-Україна".

"Намагаючись підкорити Україну, як в найближчому майбутньому, так і в перспективі, може бути реалізований один з двох сценаріїв", – сказав Турчинов.

За словами секретаря РНБО, перший сценарій розвитку ситуації "найбільш небезпечний – військовий сценарій, а саме повномасштабна військова агресія, яка є найбільш проблемною і небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якого РФ готується".

Як підтвердження своїх слів він навів інформацію про концентрацію підрозділів ЗС РФ біля кордонів з Україною, мілітаризацію Криму.

"Другий сценарій не менш небезпечний. Це сценарій так званий гібридний, який на сьогодні залишається найбільш ймовірним. Він передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, але не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних та нерегулярних підрозділів, а також підривну діяльність в іншій частині країни", – підкреслив секретар РНБО.

За словами Турчинова, загроза наступу російських військ цілком реальна, позаяк крім окупаційних військ, які знаходяться в Криму і на частині Донбасу, спостерігається концентрація російських військ на протязі всього україно-російського кордону.

Крім того, секретар РНБО заявив, що у разі серйозного загострення на фронті, мобілізація буде оголошена негайно.

Попередній матеріал
Порошенко в Індонезії домовився про безвізовий режим для українців
Наступний матеріал
Розвідка: Організатори терактів у Брюсселі та Парижі отримували соцдопомогу у Бельгії
Теги:
Loading...

Попри ворожі обстріли, втрат за добу серед українських бійців немає – Лисенко

Турчинов: у разі серйозного загострення на фронті, мобілізація буде оголошена негайно