Президент Єврокомісії назвав діалог з Москвою здоровим глуздом

  Президент Єврокомісії пояснив мотиви свого візиту до Санкт-Петербурга і закликав підтримувати з Росією діалог

  Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на Петербурзькому економічному форумі в четвер, 16 червня, вкотре наголосив, що Росія повинна виконати Мінські домовленості, повідомляє видання Deutsche Welle.

  "Наступний крок – це ясна, повна імплементація домовленості, не більше, не менше. Це єдиний шлях розпочати нашу розмову і єдиний шлях зняти економічні санкції, які було накладено", – сказав Юнкер.

  Він виправдав свій візит до Росії, який, на його думку, багато хто критикуватиме. Юнкер назвав діалог з Москвою здоровим глуздом, передає видання. Він зазначив, що очікує "відвертої" розмови з російським президентом Володимиром Путіним.

  Юнкер додав, що анексія Криму та конфлікт на Сході України піддали взаємини ЄС та Росії великому випробуванню. "Дії Росії сколихнули принципи європейської безпеки: суверенітет, рівність суверенітетів, незастосування сили та питання територіальної цілісності. І їх (ці дії) не можна ігнорувати", – сказав Юнкер.

  Дія санкцій Європейського Союзу щодо Москви завершується наприкінці липня. Найближчими днями лідери ЄС мають ухвалити, чи продовжувати штрафні заходи. Частина європейських країн виступають за поетапне пом'якшення обмежень, не чекаючи стовідсоткового виконання мінських угод.

  Раніше голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський повідомив, що про антиросійські санкції керівництво ЄС говоритиме 1 липня. А президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що наймовірніше санкції продовжать, адже Росія продовжує ігнорувати Мінські домовленості. 

  Попередній матеріал
  У Києві на 11 станціях метро запрацював безкоштовний Wi-Fi
  Наступний матеріал
  "Світла нема, але ви тримайтесь" – у Саратові за борги зупинили електротранспорт

  Санкції проти Росії виправдані її поведінкою – міністр фінансів Німеччини

  Польський депутат: Резолюція сенату Франції про пом’якшення санкцій щодо РФ – сором для Європи