Укрінформ

Президент підписав закон, що продовжує відпустки військовим

  Час, витрачений військовим на дорогу, не зараховуватиметься до самої відпустки

  Президент Петро Порошенко підписав внесення змін до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх родин" (щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад).

  Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, закон уже надійшов до парламенту з підписом глави держави.

  У пояснювальній записці до нього сказано, що для щорічних основних відпусток, а також для короткострокових (до 10 діб) в особливий період час проїзду до місця проведення цих відпусток та назад окремо не враховується.

  "На практиці це призводить до того, що військовослужбовці замість, скажімо, 30 діб щорічної основної відпустки, фактично отримують 22-23 доби. Так само бійці у зоні АТО, які отримують 10-денну відпустку, фактично можуть використати лише 6-7 днів, що призводить до порушення їхніх прав", – йдеться у повідомленні.

  Для прикладу наводиться такий факт: "Військовослужбовець із Західної України, який проходить службу у зоні АТО, близько доби витрачає на те, щоб дістатися з позицій своєї частини до залізничної або автобусної станції, щоб доїхати до Києва, і півдоби-добу, щоб дістатися до місця призначення. За таких умов втрачається 2-4 дні відпустки. А якщо основна щорічна відпустка поділена на 2 частини (а саме так і відбувається найчастіше), то втрачається 4-8 діб".

  Зазначається, що зміни до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх родин" дозволять не зараховувати до часу основної щорічної відпустки та короткотермінових відпусток в особливий період час проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад.

  Попередній матеріал
  Балухові, який голодує в Криму 99-й день, стало зле – адвокат
  Наступний матеріал
  В ООС розповіли про ситуацію на сході країни та озвучили кількість знищених ворогів
  Loading...

  "Чоловічий гарт": вогнева підготовка у танковому батальйоні – видовищні ФОТО

  На Донбасі українські військові виявили двох розвідників "Л/ДНР"

  Міст "з нуля": військові інженери ЗСУ вражають майстерністю

  У штабі ООС спростовують фейк про "некомплект" у військових частинах ЗСУ

  Кульове поранення голови: лікарі розповіли про стан двох бійців ЗСУ

  Як у ЗСУ найпрофесійнішого тактичного медика визначали – ФОТО