Міжнародний суд ООН opinioncaribe.com

Позов України до Міжнародного суду: за що має відповісти Росія

Українська сторона вперше подала позов саме до Міжнародного суду ООН

Мета позову – притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України

Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це в ефірі "5 каналу" повідомила речниця вітчизняного МЗС Мар'яна Беца.

Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України. Крім того, Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

Зазначимо, що Мар'яна Беца назвала ще одну вимогу, з якою МЗС звернулося до Міжнародного суду – зобов'язати Росію відшкодувати завдану Україні шкоду.

"Сума компенсації буде визначатися у належний час, пізніше – протягом провадження. Першим кроком є встановлення саме юридичної відповідальності Росії за скоєні злочини. На даний момент, оскільки масштаби порушень з боку РФ є надзвичайно грандіозними, то і сума завданої шкоди буде значною", – сказала вона.

Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.

Як повідомляв 5.ua, для розгляду міждержавних позовів України щодо російської агресії в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) знадобиться не менше трьох-п'яти років.

Попередній матеріал
Дві ДТП під Нововолинськом: Пошкоджено шість автівок
Наступний матеріал
Міноборони: Ворог протягом двох годин вів мінометний вогонь по Авдіївці
Loading...

Сунгуровський: Президентські вибори в РФ можуть бути перенесені на 2017 рік

Трамп припустив зняття санкцій проти РФ за умови скорочення ядерних арсеналів

У Міноборони розповіли про особливості інспекції військових об'єктів РФ

Литва має намір побудувати стіну на кордоні з РФ