МЗС України Фото МЗС України

Посилення репресій у Криму: Київ звернувся до Росії з чіткою вимогою

  Київ також звернув увагу міжнародних партнерів на використання Росією антитерористичного законодавства для переслідування правозахисників та інакомислячих

  Міністерство закордонних справ України вимагає припинити переслідування активістів в анексованому Криму. Про це йдеться в заяві МЗС.

  "Міністерство закордонних справ України рішуче протестує проти чергового посилення репресій з боку Російської Федерації щодо громадян України на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя", – ідеться в заяві.

  У міністерстві нагадали, що 27 жовтня російські силовики увірвалися на засідання об’єднання "Кримська солідарність" і перешкоджали його проведенню.

  "Закиди адвокату Едему Семедляєву, правозахисниці Лілі Гемеджи та координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову у порушенні антитерористичного та антиекстремістського законодавства є черговою спробою залякування", – наголосили в українському МЗС.

  Крім того, у міністерстві занепокоєні сьогоднішніми повідомленнями про нові обшуки в домівках кримських татар, які завершилися затриманням представника кримськотатарської громади Ділявера Гафарова.

  МЗС звернулося до міжнародних партнерів з приводу використання Росією антитерористичного законодавства для переслідування інакомислення та правозахисної діяльності на окупованих українських територіях, яке дискредитує антитерористичні заходи світової спільноти, стороною яких є Москва.

  Зовнішньополітичне відомство також заявляє про неприпустимість намірів російської окупаційної влади передати власність Меджлісу кримськотатарського народу керованому з Москви "Духовному управлінню мусульман Криму". За словами дипломатів, це є продовженням цілеспрямованої дискримінаційної політики окупаційної влади щодо кримських татар – корінного народу Криму.

  "Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації негайного припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу", – заявили в міністерстві.

  У МЗС наголосили, що Кремль повинен у повному обсязі виконати вимоги резолюцій Генасамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

  Попередній матеріал
  Клімкін про подвійне громадянство: Власники російських паспортів нехай їх здають, всі інші – давайте розмовляти
  Наступний матеріал
  Командувач ООС розповів, як саме українські армійці укріпили позиції на узбережжі Азовського моря

  "Непрохані гості": силовики РФ вдерлися на засідання правозахисників у Криму

  Близько 80 обшуків і 140 арештів: правозахисники порахували, скільки разів РФ порушила права людини в Криму

  Угорщина перейменувала скандальну посаду "уповноваженого по Закарпаттю" – ЗМІ

  В анексованому Криму зібралися "націоналізовувати" майно Меджлісу – Джемілєв гостро відреагував

  Рівень мілітаризації в Криму зашкалює – Полозов

  У МЗС є інформація, куди можуть етапувати Сущенка