Facebook / Посольство США в Україні

Посол США назвала умови проведення виборів на Донбасі

  Домовленості про режим припинення вогню, які мали б діяти останні два роки, не дотримуються

  Умовою виборів на Донбасі є безпека, яку уможливить розведення сил та засобів обох сторін збройного конфлікту. Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявила посол США в Україні Марі Йованович.

  "Наша позиція чітка: спершу ви повинні мати безпеку, щоб провести вибори. Як інакше провести вибори, якщо немає гарантій безпеки. Як ми бачимо, домовленості про режим припинення вогню, які мали б діяти останні два роки, не дотримуються. Останні домовленості щодо режиму тиші також порушуються. Тож важливо, щоб безпека була стабільною", – вказала вона.

  "Для цього, зокрема, треба вибудувати впевненість. У цьому контексті варто згадати домовленості щодо розведення сил і засобів на трьох ділянках на лінії зіткнення. Я знаю, що це дуже дискусійне питання в Україні, але якщо є змога відвести сили одна від одної, то менше шансів, що вони зіткнуться в бою. Це один із першочергових кроків, на мій погляд, як для населення, так і для всього політичного процесу – утвердити безпеку", – наголосила посол.

  Нагадаємо, 21 вересня у Мінську учасники Тристоронньої контактної групи підписали угоду про розведення сил і засобів біля трьох населених пунктів на лінії розмежування, яке розпочалося 7 жовтня.

  Попередній матеріал
  Сьогодні активісти влаштують "театр абсурду" під посольством РФ у Києві
  Наступний матеріал
  Депутати своєю роботою мають довести, що їм необхідно підвищувати зарплату – Вадатурський

  Підсумки переговорів у Мінську: Україна вимагає анулювати псевдовибори на Донбасі

  В обмін на надання Україні безвізового режиму європейці вимагають проведення виборів в ОРДЛО – Березовець

  Для проведення виборів на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ недостатньо – експерт