Посол Латвії Юріс Пойкаанс
Посол Латвії Юріс Пойкаанс Фото glavcom.ua

Посол Латвії про Донбас: Ми бачимо, що миру немає, обмін "всіх на всіх" не відбувся

  Читайте по-русски
  На думку дипломата, на Донбасі "люди розгублені, і там немає такого, що 100% за Україну чи 100% за Росію"

  Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії Юріс Пойкаанс висловив розчарування щодо Нормандського формат – як можливості встановити мир на Донбасі. Свою думку висловив у інтерв'ю виданню "Главком".

  Дипломат нагадав – на Сході досі гинуть українські оборонці.

  "Окуповані території не можуть бути інтегровані, якщо питання безпеки досі не вирішене і гинуть українські захисники. Були певні сподівання на Нормандський формат. Але сьогодні ми бачимо, що миру немає,  так званий обмін "всіх на всіх" не відбувся", – наголосив Пойкаанс.

  Латвійський посол визнав, що за останні 3 роки східний регіон України таки змінився на краще.

  "Вперше на Донбас я приїхав у 2017 році. Зараз з'явилося більше ресторанів, люди гуляють вулицями. Якщо порівняти Краматорськ, Слов'янськ з іншими центрами України, то я не бачу великої різниці. І це дуже добре. Проте для багатьох жителів Донбасу війна є великою трагедією. І напевно, багато хто не відчуває міцного зв'язку з Україною", – зазначив Пойкаанс.

  На його думку, на Донбасі "люди розгублені, і там немає такого, що 100% за Україну чи 100% за Росію".

  "Тому мені здається, що український уряд повинен підтримати Донбас, вкладати кошти в інфраструктуру, щоб люди, які приїжджають з того боку, відчували різницю. Звісно, це не гарантує швидкого результату. Подивіться на приклад двох Корей – Північна та Південна. Або ще донедавна – двох Німеччин. Німеччина об'єдналася 30 років тому, але є різниця між жителями східної та західної частин, там досі тривають інтеграційні процеси", – резюмував дипломат.

  Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський розповів держсекретарю Майку Помпео, як США можуть бути залучені до врегулювання ситуації на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Доба в ООС: під Оріховим знову била артилерія калібру 122 мм
  Наступний матеріал
  У Запорізькій області троє п’ятирічних дітей провалилися під лід і потонули
  Loading...