фото АПУ

Порошенко послам G7: Санкції – ефективний "мотивуючий фактор" для Кремля

Сторони скоординували позиції перед самітом "Великої сімки" у Токіо

Президент України скоординував позиції з послами G7 та головою Представництва Євросоюзу в Україні Яном Томбінським напередодні проведення саміту "Великої сімки" в Токіо, який відбудеться 26-27 травня, інформує прес-служба глави держави.

Петро Порошенко зазначив, що з моменту їхньої попередньої зустрічі відбулись значні зміни: сформовано новий уряд та коаліцію в парламенті. Він наголосив на "амбітності програми нового уряду, що сформована на основі пропозицій Національної ради реформ, програми МВФ та Угоди про асоціацію Україна – ЄС". Політика продовження реформ, що необхідні для європейської інтеграції України, зокрема проведенні децентралізації, судової реформи – залишаються незмінними, підкреслив Порошенко.

Також під час розмови обговорили призначення нового голови ГПУ, реформи прокуратури, кроки до підписання меморандуму з МВФ і запровадження безвізового режиму для українців.

Про першочергові кроки, які робить уряд України, та його пріоритетні завдання розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Серед найбільш пріоритетних реформ він назвав модернізацію державної служби, подальшу децентралізацію, приватизація держкомпаній та реформа системи державних закупівель, продовження податкової реформи та створення умов для належного адміністрування податків.

В свою чергу Посол Японії – країни, яка головуватиме на саміті G7 в Токіо 26-27 травня цього року – поділився з присутніми своїм враженням від візиту до Краматорська та Слов’янська, де за участю і допомогою Японії, почала роботу нова патрульна поліція. Посол Шігекі Сумі також привітав Україну з перемогою на Євробаченні та позитивно прокоментував успішну операцію українських прикордонників щодо знайдення цінних стародавніх картин з музею у Вероні.

Окрім того під час зустрічі з послами "Великої сімки" акредитованими в Україні Петро Порошенко зробив особливий акцент на необхідності продовження санкцій проти Росії, у зв’язку з невиконанням країною-агресором Мінських домовленостей.

Президент зазначив: в останні дні спостерігається тенденція до загострення ситуації на Донбасі з боку проросійських бойовиків, за що несе повну відповідальність Росія. Послам G7 були надані вичерпні факти порушень з боку РФ, присутності російських військ на окупованому Донбасі та продовження відправки військ та зброї з боку Росії на окуповані території.

Глава Української держави наголосив, що санкції є "ефективним інструментом" та "мотивуючим фактором", який спонукатиме Росію виконувати Мінські домовленості. Порошенко особливо наголосив на важливості запровадження збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі, яка є критично необхідною для політичної врегулювання ситуації, та закликав країни G7 підтримати цю ініціативу України.

"Лише при наявності безпекових передумов, прогресу в запроваджені збройної поліцейської місії ОБСЄ, сталого припинення вогню, відведення артилерії та важкої техніки, відведення Росією окупаційних військ, звільнення усіх заручників, ми можемо говорити про політичні механізми (врегулювання ситуації в окупованих РФ районах Донбасу – 5.ua)", - наголосив Президент.

Глава держави також звернувся до послів "Великої сімки" з проханням посилити тиск на Росію щодо негайного звільнення Надії Савченко та інших ув’язнених, які незаконно утримуються в цій країні, а також запровадження особистих санкцій щодо тих, хто сфабрикував справи проти незаконно ув’язнених в РФ українців.


Попередній матеріал
Кухта: В результаті верифікації знайдено 250 тис. кейсів сумнівних виплат
Наступний матеріал
Гройсман запевнив, що план дій Кабміну допишуть вже цього тижня
Теги:
Loading...
Порошенко обговорив із заступником генсека ООН відновлення Донбасу

Порошенко обговорив із заступником генсека ООН відновлення Донбасу

Міжнародні партнери підтримують ідею введення на Донбас озброєної поліцейської місії - Порошенко

Міжнародні партнери підтримують ідею введення на Донбас озброєної поліцейської місії - Порошенко

Порошенко: Ми зупинили найбільшу армію на континенті, відновили ЗСУ, звільнили 2/3 Донбасу

Порошенко: Ми зупинили найбільшу армію на континенті, відновили ЗСУ, звільнили 2/3 Донбасу

Порошенко закликав посилити санкції проти Росії через утиски кримських татар

Порошенко закликав посилити санкції проти Росії через утиски кримських татар