Порошенко поговорив із Меркель і домовився зустрітися в Парижі

  Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову із федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  "Співрозмовники обговорили шляхи мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Президент Порошенко констатував різку ескалацію конфлікту та недотримання режиму припинення вогню з боку бойовиків. Президент України також повідомив про різке збільшення військової техніки та сучасного озброєння, яке надійшло з боку російського кордону", - сказано в повідомленні.

  Президент наголосив, що прогрес у мирному врегулюванні може бути досягнутий лише за умов закриття кордону, виведення військ та відведення військової техніки, а також звільнення заручників.

  Порошенко і Меркель висловились за проведення найближчим часом зустрічі Тристоронньої робочої групи для узгодження позицій по виконанню Мінських домовленостей всіма сторонами.

  Також співрозмовники обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі. Президент повідомив про доставку першої партії української гуманітарної допомоги, яка була успішно розповсюджена серед мешканців Донбасу, проте на жаль, її подальша доставка була знову заблокована бойовиками, що також суперечить Мінським домовленостям.

  Згідно з повідомленням, Порошенко та Меркель домовилися провести коротку зустріч задля подальшої координації зусиль по врегулюванню ситуації на Донбасі 11 січня в Парижі.

  Обидва лідери візьмуть участь у Марші єдності, який ініційований Президентом Франції Франсуа Олландом.

  Попередній матеріал
  У Слов'янську хочуть продати пам'ятник Леніну
  Наступний матеріал
  За ніч бойовики 18 разів обстріляли українських військових

  Порошенко та Меркель поговорили про фінансову підтримку України країнами Заходу

  Порошенко поговорив з Меркель, Олландом та Путіним по телефону

  Порошенко, Олланд, Меркель і Путін домовились зібрати Контактну групу до кінця тижня

  Порошенко поговорив із Меркель