Порошенко на Конргесі ЄНП
Порошенко на Конргесі ЄНП Facebook / Петро Порошенко

Порошенко очікує від європейських партнерів кроків щодо створення "плану Маршалла для України"

  Так званий "план Маршалла" - довгостроковий план підтримки України

  Європейська народна партія (ЄНП) схвалила резолюцію щодо розробки довгострокового плану підтримки України. Відтак, Президент України Петро Порошенко очікує від європейських партнерів наступних кроків зі створення "плану Маршалла для України". Про це йдеться у повідомленні на сторінці глави держави у Facebook.

  "Чудова звістка з Мальти за результатами мого візиту для участі в Конгресі Європейської народної партії. Щиро дякую родині ЄНП за схвалення за ініціативою наших литовських партнерів дуже важливої Резолюції про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого "Плану Маршалла для України", – йдеться в повідомленні.

  За словами Порошенка, ця резолюція є "доказом рішучості найвпливовішої політичної сім'ї Європи" підтримувати Україну на шляху реформ та прагнень усіма можливими засобами допомогти Україні реалізувати її євроінтеграційні прагнення.

  "З нетерпінням очікую на подальші кроки європейських партнерів із реалізації ідеї створення "Плану Маршалла для України" і буду готовий обговорити це питання під час наступних контактів з лідерами інституцій та держав-членів ЄС", – зазначив Президент.

  Як зазначається у резолюції, ЄНП закликає європейські держави розробити довгостроковий план підтримки України, що передбачав би різні програми допомоги у військовій, гуманітарній та економічній сферах, просування демократичних реформ та підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Наостанок Порошенко зазначив, що "без миру та стабільності в Україні не може йти мови про безпечне і процвітаюче майбутнє Європи. Маємо об’єднати наші зусилля для повернення Донбасу і Криму в Україну і для вигнання російського агресора з України". 

  Як інформував 5.UA, Рада ЄС на засіданні 2 березня погодила візову лібералізацію для громадян України. Слідом за цим рішення має затвердити Європарламент на пленарній сесії у квітні. Після цього у першій половині травня угоду буде направлено до Ради ЄС для прийняття. Угода передбачає безвізовий режим для громадян України при поїздках у країни ЄС на 90 днів впродовж 180-денного періоду.

  Попередній матеріал
  Вчені з'ясували, чому в Арктиці лід зеленіє
  Наступний матеріал
  Армії Грузії та України мають разом рухатися до стандартів НАТО – міністр оборони Грузії

  МЗС вітає ухвалення Європарламентом резолюції щодо українських політв'язнів у Росії та Криму

  Профільний комітет Європарламенту схвалив безвіз для українців

  Україна і 5 країн Східної Європи закликали США допомогти у боротьбі проти РФ