Порошенко вшановує жерт Голодомору
Порошенко вшановує жерт Голодомору Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Порошенко: Найкраща відповідь на спроби Росії знищити українців – це розбудова країни

Читайте по-русски
Він подякував українцям Канади за те, що вони фактично зберегли історичну пам'ять про загиблих предків і передали її нащадкам

Російська репресійна машина не раз намагалася знищити Україну і її народ, але наймасовішим вбивством був Голодомор, який забрав життя від 8 до 10 мільйонів людей. Про це п’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" сказав під час жалобної церемонії біля першого у світі пам'ятника померлим від голоду "Розірване кільце життя" в канадському місті Едмонтон. 

"Дуже важко збагнути масштаб цієї трагедії. Уявити, що було вбито від 8 до 10 мільйонів українців, винищено весь цвіт української нації. Українці завжди були трударями. Куди б не приїжджали українці – включно із Канадою – вони перш за все починали вирощувати хліб. Відібрати в них хліб і вбити їх голодом – це страшний злочин, страшна трагедія", – наголосив Петро Порошенко. 

Він подякував українцям Канади за те, що вони фактично зберегли історичну пам'ять про загиблих предків і передали її нащадкам. Саме канадський Сенат першим визнав Голодомор українського народу як злочин сталінського режиму. І саме в Едмонтоні був встановлений перший пам’ятник Голодомору у вигляді розірваного, порожнього жорна, яке символізує розірване кільце життя. Бо мільйони загиблих від голоду – це десятки мільйонів ненароджених дітей у наступних поколіннях українців, – сказав п’ятий Президент. 

"Метою Москви було вбити Україну, вбити українців, потім ще й знищити пам'ять про це. І сьогодні, через десятки років, збройні сили Російської Федерації знову прийшли на українську землю. Для чого? Щоб знищити Україну. І нашою найкращою відповіддю, найкращим меморіалом про закатованих Голодомором буде розбудова нашої держави", – переконаний Петро Порошенко. 

Він висловив подяку Єпископу Едмонтонському Іларіону за його неоціненний вклад в отримання Томосу про автокефалію Української православної Церкви. Як зазначив Петро Порошенко, для Кремля відновлення незалежної помісної української церкви стало справжньою катастрофою, співмірною з розвалом Радянського Союзу. 

"Я хочу подякувати українцям Канади за невтомну працю на Україну. І за пам'ятник. І за величезну кількість волонтерів, які допомагали Україні зупинити російську навалу. Вона зупинена в тому числі і вашими зусиллями", – наголосив Петро Порошенко. 

Нагадуємо, українці Відня провели акцію вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Дякую, Петре: тисячі людей зібралися під АП, щоб подякувати Порошенку

Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
/
Петро та Марина Порошенки
/

 

Попередній матеріал
Росіяни під час атаки 46-ї ОДШБр застосували новий вид боєприпасів – Бутусов
Наступний матеріал
Президент Зеленський поговорив телефоном із Путіним – про що
Loading...

Виступ 5-го президента Петра Порошенка на безпековому форумі – відео

Хто замовив усі справи проти Порошенка – версія західних ЗМІ

Порошенко візьме участь у щорічному безпековому форумі в Канаді

"У 2015-му Порошенко і Путін ледь не побилися, а що буде зараз?" – ветеран АТО

Двері Євросоюзу для України відкриті – Порошенко

Порошенко зустрівся з головою "Європейської народної партії" – про що говорили