president.gov.ua

Порошенко допрацював законопроект: За якої умови особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набере чинності

Порошенко вніс у Раду доопрацьований законопроект про особливе самоврядування на Донбасі, його вже погодив комітет ВР з питань нацбезпеки й оборони

Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради  України доопрацьований проект закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Відповідний доопрацьований варіант законопроекту №7164 від 5 жовтня опублікований на сайті  Верховної Ради.

В тексті законопроекту залишається пропозиція щодо внесення зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", де пропонується  викласти статтю 1 цього закону в такій редакції:  "Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України".

Читайте також: Геращенко розповіла, як представники РФ у Мінську відреагували на законопроекти щодо Донбасу

Разом з тим у новій правці встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

"Встановити, що відповідно до статті 10 Закону України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей" особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набирає чинності виключно після виконання всіх умов, викладених у статті 10 названого Закону, зокрема у частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України", – йдеться в законопроекті.

Додамо, що комітет ВР з нацбезпеки та оборони рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому доопрацьований президентський законопроект № 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету у четвер, його підтримали 8 з 15 народних депутатів, повідомляє "Укрінформ".

Довідка. Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" був прийнятий Верховною Радою 16 вересня 2014 року,  Президент підписав  його 16 жовтня 2014 року, а набув чинності закон 18 жовтня 2014 року. При цьому діяла лише стаття 1 цього закону, де йшлося про запровадження на три роки особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Інші статті цього закону, згідно з прикінцевими положеннями, діють "з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко розповіла, як представники РФ у Мінську відреагували на законопроекти щодо Донбасу
Наступний матеріал
Російські співаки зможуть гастролювати в Україні після узгодження з СБУ – Рада ухвалила закон
Loading...

У Генштабі ЗСУ розповіли, скільки військових ЗС РФ нині перебуває на Донбасі

Окупанти попросили Генштаб РФ розмістити війська на сході на постійній основі – ІС

В ОРДЛО назріває конфлікт між "афганцями" та родичами "ветеранів Л/ДНР"

"З документами РФ": у Польщі підтвердили поставки вугілля з ОРДЛО

Координатор гуманітарної підгрупи ТКГ Тоні Фріш планує поїздку в ОРЛО – Оліфер

Порошенко подав у ВР законопроект про відновлення суверенітету над Донбасом: основні принципи – документ