Конституція
Конституція zik.ua

Порядок дій, якщо прем'єр іде у відставку – норма закону

  Читайте по-русски
  Прийняття ВР рішення про відставку прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів, йдеться у законі

  Прем'єр-міністр Олексій Гончарук подав у відставку. Журналісти 5.UA пропонують до вашої уваги ознайомитися із нормою закону на випадок, коли прем'єр-міністр іде у відставку. 

  "Стаття 15. Відставка Кабінету Міністрів України внаслідок відставки Прем'єр-міністра України

  1. Прем'єр-міністр України має право заявити Верховній Раді України про свою відставку.

  2. Верховна Рада України розглядає питання про відставку Прем'єр-міністра України не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради України, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.

  3. Прем'єр-міністр України звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради України.

  4. Прийняття Верховною Радою України рішення про відставку Прем'єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України".

  Як повідомляв 5.UA, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук подав президенту заяву про відставку. Про це прем'єр особисто написав у Facebook.

  Нагадуємо, такій заяві передували злиті в мережу 3 частини записів нібито з наради Кабміну.

  • Позавчора в мережу злили першу частину розмови, де буцімто Олексій Гончарук, Катерина Рожкова і Оксана Маркарова обговорюють курс долара в Україні та економічні питання перед зустріччю з президентом. Зокрема чутно, як глава Кабміну Олексій Гончарук говорить про те, що погано розбирається в економіці. Стосовно Зеленського він каже, що в президента "примітивне розуміння економічних процесів".
  • До того ж у публічному доступі з'явилася друга частина цієї розмови. Людина із голосом, схожим на голос Гончарука, на нібито одному із засідань Кабміну просить співрозмовників допомогти "зрежисувати" його розмову з президентом."У президента відчуття, що ситуація неконтрольована, що ми не розуміємо, у нас немає планів, а у вас його реально немає", – заявив, ймовірно, Гончарук.
  • У третій частині говорили про прогноз для президента щодо курсу гривні. Голос, схожий на Рожкової, сказав, що почнуть бунтувати вкладники банків, бо ставки підуть униз. Курс гривні обговорювали на прикладі вартості олів'є.

  Попередній матеріал
  Сенат схвалив угоду про вільну торгівлю між Мексикою, США та Канадою – що передбачає
  Наступний матеріал
  Зеленський отримав заяву про відставку прем'єр-міністра Гончарука
  Loading...