Фото lenta.ru

Помічник екс-представника України у Радбезі ООН розповів, як Росія захоплювала Крим і як це намагалася показати в ООН

Свідок у ході допиту розповів про обставини захоплення Криму російськими військами

Суд у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича допитав помічника колишнього постійного представника України у Радбезі ООН Юрія Сергеєва Андрія Цимбалюка, який нині є радником постійного представництва України при ООН. Про це повідомляє УНІАН.

На суді Цимбалюк розповів, що анексію Криму Росія здійснила за допомогою своїх військових підрозділів без опізнавальних знаків. Він додав, що дії російських військових наприкінці лютого 2014 року порушили норми міжнародного права, а також договір про дружбу між Україною і Росією, Будапештський меморандум а також статут ООН. Цимбалюк також наголосив, що розцінює анексію Криму як агресію проти України з боку Росії.

Окрім того, він розповів про те, що 28 лютого 2014 року на засіданні Радбезу ООН Україна поінформувала міжнародну спільноту про початок захоплення Криму. Він також повідомив, що на засіданні Радбезу 3 березня 2014 року, яке було скликано за ініціативи Росії, тодішній представник Росії в Радбезі Віталій Чуркін продемонстрував звернення Януковича до Путіна, у якому закликав ввести російські війська в Україну. Цимбалюк висловив переконання, що цим листом Росія намагалася легітимізувати вторгнення своїх військ в Україну.

Слід зазначити, що адвокати Януковича у своїх питаннях наполягали на тому, що українські дипломати в Радбезі обманули міжнародну спільноту тому, що не донесли до неї позицію Януковича, який наприкінці лютого 2014 року декілька разів заявляв, що він є легітимним президентом і що в Києві відбувся державний переворот, на що Цимбалюк відповідав, що у своїй діяльності після втечі Януковича з Києва він керувався постановою ВР від 22 лютого 2014 року, якою Януковича визнано таким, що самоусунувся від виконання обов’язків президента України.

Після завершення допиту Цимбалюка суд оголосив перерву на 30 хвилин, після якої заплановано допит наступного свідка – Валентина Наливайченка, який після втечі Януковича був призначений виконуючим обов'язки голови СБУ. 

Нагадаємо, Янукович обвинувачується у вчиненні держзради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушенні порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Біологи виміряли "вірусні дощі" в атмосфері Землі
Наступний матеріал
Посередники в ході анексії Криму та генерали ФСБ в Україні: про що засвідчив Наливайченко на суді у справі Януковича

Засідання суду Києва у справі про держзраду Януковича: свідчить Рефат Чубаров – трансляція

Парубій розповів про "загрозу на всіх напрямках" від військових РФ у 2014 році

Засідання суду у справі про держзраду Януковича: свідчення екс-голови СБУ і колишнього в.о міністра оборони – трансляція

У Криму силовики жорстоко побили кримського татарина та кинули його біля авто – Чубаров

Геращенко: В анексованому Криму українцям примусово видають російські паспорти

Майже 1,5 млн людей в ОРДЛО мають проблеми із продовольством – Гримчак