Андрій Піонтковський, політолог
Андрій Піонтковський, політолог 5 канал

Політолог розповів, чому серед прихильників Навального жоден не виступив за повернення окупованих територій

Читайте по-русски
Саме за великі марші проти агресії і війни в Україні було вбито російського опозиціонера Бориса Нємцова

Ухильні оцінки окупації Донбасу та Криму з боку російського опозиціонера Олексія Навального не можуть влаштовувати українське суспільство. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав політолог Андрій Піонтковський.

Він відповів на запитання ведучого, чому серед прихильників Навального на протестах жоден не виступив за повернення Україні окупованих Росією територій та припинення війни.

"На початку російської окупації та агресії були великі марші під проводом Нємцова проти агресії і війни в Україні. На ці марші сходилося до 50 тисяч людей у Москві, що для Москви досить багато. Саме за це Немцова і вбили", – нагадав експерт.

Окремо він висловився щодо того, чому на акціях, які мають "змести" владу, ніхто навіть не здатен захистити дітей, яких б'є російський ОМОН, і щодо скептичного ставлення українців до російських протестів, навівши приклад Білорусі.

На його думку, після протестів у Білорусі Лукашенко вже не зможе довго тримати владу.

"Ясно, що Лукашенко ніколи не зможе правити цією державою. Протримається він кілька місяців, або рік. Це процеси, які не вирішуються миттєво", – сказав Піонтковський.

"Ви зовсім не повинні солідаризуватися з особистістю Навального. Але безпосередньо в українських інтересах – падіння путінського режиму, після цього події розвиватимуться досить швидко", – вважає політолог.

"Я вважаю, що після того, як Путін піде, всі спроби визнання чи інкорпорації Донбасу припиняться. Будь-яка наступна влада, якщо тільки не "чекісти", які самі скинуть Навального, з Донбасу вони підуть досить швидко. Питання Криму – це довга історія", – спрогнозував Піонтковський.

"Я розумію ставлення українців до Навального. Українських патріотів та більшість громадян не влаштовують його ухильні оцінки анексії Криму. Але річ у тому, що в мене також є розбіжності з Навальним, та я всіма силами його підтримую. Про що йдеться на цих мітингах і виступах – не про те, аби замінити "поганого царя" Путіна на "хорошого царя" Навального, йдеться про те, щоб ліквідувати посаду "царя" в Росії і утворити демократичну парламентську республіку. Для цього треба повалити путінський режим. Навальний як інструмент цього повалення виконує свою функцію, демонструючи особисту мужність, інтелект та винахідливість", – сказав експерт.

"На наших очах, завдяки тому фільму Навального (розслідування про палац Путіна, – ред.), відбувається десакралізація влади. А для системи влади "ординського" типу, яким уже дев'ять століть є Москва, десакралізація хана – чи "пахана" в цьому разі – є вбивчою для такої системи влади. Ця влада просто роз'їдається на наших очах, і це дуже позитивна новина і для росіян, і для всіх їхніх сусідів", – зазначив Піонтковський.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 27 січня посли країн G7 в своїй заяві висунули вимогу негайно звільнити російського опозиціонера Олексія Навального з-під варти.

Попередній матеріал
Оскароносний режисер Вінсент Ворд знімає фільм про українського тренера Віктора Коваленка – що відомо
Наступний матеріал
Поняття "колаборант" підходить для громадян, які приймають російські паспорти на Донбасі – Піонтковський
Loading...