Ірина Фріз
Ірина Фріз 5 канал

Поки в урядовців зростають зарплати, в Україні зупиняються соціальні програми – Фріз

  Читайте по-русски
  Якщо представники нинішнього чи попереднього урядів пов'язані з корупцією, мають бути відповідні заяви до антикорупційних органів, сказала нардеп

  Уряд підвищує до сотень тисяч гривень зарплати міністрам і топчиновникам державних органів в умовах дефіциту держбюджету за підсумками 2019 року. При цьому прем'єр Олексій Гончарук виправдовує ці захмарні зарплати попри те, що зарплати решти громадян не зростають. Про це написала нардеп від "Європейської солідарності" Ірина Фріз у Facebook.

  "Прем'єр заявляє: зробивши "білі" зарплати для міністрів високими, ми долаємо корупцію у владі", – зауважила вона. І наголосила, що до позиції керівника уряду є низка запитань.

  "Питання перше: це визнання того, що з вересня місяця міністри його Кабміну виявляли в своїй діяльності корупційні ознаки? Якщо так, то де заява про це у відповідні антикорупційні органи?" – написала Фріз.

  Вона також поцікавилась, чи означає така заява прем'єра Гончарука натяк на попередніх міністрів: "Кого саме він має на увазі і де знову ж таки заява у відповідні антикорупційні органи?".

  "Моя середньомісячна зарплата як міністра складала 20 355 грн 58 копійок і жодних премій чи надбавок я собі не виписувала, що не заважало мені працювати на 100%", – зазначила політик.

  Вона нагадала, що з виконанням Держбюджету в кінці 2019 року були проблеми. Тоді уряд змушений був призупинити виплати за низкою державних програм через нестачу коштів.

  "Як можна піднімати заробітну плату урядовцям, якщо ми за підсумками 2019 року отримали дефіцит бюджету, який вийшов за встановлені Законом про Держбюджет показники?" – зазначила депутат.

  "Маємо падіння промислового виробництва. Маємо вперше за останні п'ять років здійснення авансових платежів, наприклад від НАК "Нафтогаз", за 8 місяців 2020 року, тобто наперед. Маємо збитки аграрного сектору. Зупинені програми місцевого самоврядування. Зупинено частину соціальних програм. Допрацювалися", – констатувала Фріз.

  "Де межа цинізму прем'єра, який відстоює зарплати для топчиновників у сотні тисяч на місяць і не червоніє від підняття пенсій максимум на 100 грн, і не збільшуючи зарплати вчителям, лікарям, військовим?" – резюмувала Ірина Фріз.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що підвищення зарплати урядовцям – це шлях до подолання корупції у владі.

  Попередній матеріал
  Справа Шеремета: зміну запобіжного заходу Дугарь розглянуть 17 січня
  Наступний матеріал
  Пенсійний вік для жінок збільшиться на 6 місяців – коли саме
  Loading...

  Бірюков про надбавки Найєма в "Укроборонпромі": "А так можна було?"

  Гончарук виправдовує великі зарплати міністрам

  Верховна Рада вимагає від Кабміну прозвітувати щодо нарахувань великих премій міністрам

  "Наслужили" більш як на 2 мільйони: топчиновники Мінкульту отримали "під ялинку" рекордні зарплати

  Для роботодавців збільшився розмір трудових штрафів – перелік

  Кабмін підвищив зарплату Рябошапці більш ніж удвічі