Єврокомісар Олівер Варгеї
Єврокомісар Олівер Варгеї kmu.gov.ua

Погрожував наслідками: угорський єврокомісар вимагав від України закрити сайт "Миротворець" – подробиці

  Читайте по-русски
  Українська делегація на ці вимоги не погодилася

  Єврокомісар від Угорщини Олівер Варгеї на засіданні Ради асоціації ЄС – Україна вимагав внести до спільної заяви слова про те, що в Україні утискають національні меншини і не приховував, що мовиться про угорців Закарпаття. Цього разу, як не дивно, йшлося не про мову і не про освіту. Натомість єврокомісар вимагав від України припинити діяльність сайту "Миротворець". Про це повідомляє "Європейська правда".

  Офіційно Варгеї пропонував, щоби Київ зобов'язався "розслідувати" чи то "переслідувати" тих в Україні, хто вчиняє незаконні дії "стосовно депутатів Європарламенту", і "розкриття їхніх персональних даних". Заодно, на його думку, наша держава нібито мала визнати, що такі незаконні дії справді відбуваються.

  За даними джерел "Європейської правди", пропозиції Варгеї з'явилися в останній момент перед засіданням, що саме по собі суперечить звичаям ЄС, але єврокомісар категорично вимагав їх врахувати, стверджуючи, що його пропозиції є критично важливими.

  За даними журналістів "Європейської правди", на двосторонніх переговорах Варгеї взагалі був агресивним, але коли дійшло до питання "Миротворця", некоректність зайшла за межу. Українські учасники цієї зустрічі потім переказували колегам в урядовій делегації, що комісар доводив, що в Україні нібито "принижують" і навіть "знищують" представників угорської меншини.

  На підставі цих аргументів узгодження підсумкової заяви Ради асоціації виявилося заблокованим.

  Українська делегація не погодилася на ці вимоги. Після ультимативної вимоги угорського комісара про те, щоби додати у спільну заяву саміту фразу, якою Україна визнала би переслідування меншин, Денис Шмигаль відповів відмовою, пише видання.

  У підсумку з тексту прибрали згадки про нібито "притискання угорців", заяву Ради асоціації погодили і політики вийшли до преси.

  Уже на пресконференції Варгеї заявив, що ЄС може й не погодитися на оновлення Угоди про асоціацію. Утім розмови "Європейської правди" з джерелами в Києві та Брюсселі говорять, що реальної загрози немає, адже рішення про початок перегляду Угоди про асоціацію, зокрема її торговельної частини, підтверджене офіційно, і цей процес уже неможливо заблокувати, навіть якщо Варгеї отримає таку вказівку з Будапешта.

  Читайте також: Освіта угорською та побудова доріг на Закарпатті: що обговорили під час зустрічі Кулеба та Сійярто

  Попередній матеріал
  ПАР планує повернути Індії 1 млн доз вакцини AstraZeneca
  Наступний матеріал
  У Конгресі США планують створити комісію з розслідування заворушень у Капітолії
  Loading...

  Російських акторів із пропагандистського фільму "Крим" внесли до чорного списку в Україні

  СБУ подаватиме запит на екстрадицію затриманих у Білорусі "вагнерівців"

  У Москві знайшли мертвими двох українських шахістів (оновлено)