Суд у справі Насірова
Суд у справі Насірова 5 канал

На суді у справі Насірова вперше за 2 роки зачитали обвинувачення до кінця (оновлено)

Читайте по-русски
За даними сторони-обвинувачення, дії ексголови ДФС призвели до збитків у розмірі 2 млрд грн

У вівторок, 19 листопада, розпочалося судове засідання по суті у справі колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Як повідомляє кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко, сам Насіров теж перебуває у приміщенні суду – з ним іще один з обвинувачених, його підлеглий Володимир Новіков.

Насірова обвинувачують у зловживанні службовим становищем і незаконному наданні розстрочок газовим компаніям колишнього депутата-втікача Олександра Онищенка, що призвело до збитків у розмірі 2 млрд грн.

Ані Насіров, ані Новіков своєї провини не визнають. Зокрема, подали до Феміди клопотання щодо роз'яснення обвинувачення.

Оновлення. У Вищому антикорупційному суді Роману Насірову вперше за 2 роки зачитали обвинувальний акт до кінця. Спершу Феміда надала слово прокурорам САП. Ті скоротили обвинувачення до 4 сторінок (замість 774) і зачитали його.

Далі слово мав і сам Роман Насіров та його підлеглий Володимир Новіков. Обидва свою провину не визнають і подали до суду однакові клопотання щодо роз'яснення судом суті обвинувачення. Судді розтлумачили клопотання у межах власної компетентності – не пристаючи ні на бік обвинувачення, ні на бік захисту.

Також на суді визначили хід судового засідання. А саме: спершу оглядатимуть письмові докази обвинувачення, а згодом сторони захисту. Наступне засідання призначили на 3 грудня.

Нагадаємо, у березні 2017 року Насірова відсторонили від посади. На початку 2018 року звільнили за рішенням уряду. Потім суд його поновив і наказав виплатити компенсацію у понад 180 тис. гривень. У вересні Верховний Суд ухвалив рішення передати справу Насірова на розгляд у Вищий антикорупційний суд.

Попередній матеріал
Полозов: ОБСЄ – абсолютно проросійська організація
Наступний матеріал
Атака безпілотника біля Сизого: життю бійця загрози немає, поранення визначили як бойове